Робота

Ринок праці: чому ми продовжуємо ходити на роботу, яку ненавидимо

Нецікава робота

Людей, які насправді ненавидять свою роботу, іноді називають “в’язнями”. І таких співробітників набагато більше, ніж здається. Саме про це свідчать дані опитування компанії Aon Hewitt. У дослідженні взяли участь 500 тис. працюючих людей. 8% з них, так чи інакше, зовсім незаінтересовані в збереженні своєї роботи і не мають абсолютно ніякої мотивації продовжувати виконувати свої безпосередні обов’язки. Саме таких співробітників, які страждають від апатії, і називають “в’язнями”, – пише Bloomberg.

Відсутність мотивації працювати – досить серйозна проблема, яка впливає абсолютно на всі сфери життя. Такі люди зриваються на близьких і виносять свої труднощі за межі офісу.

Питання цілком очевидне: чому ж ці люди не прагнуть поліпшити своє життя і добитися чогось нового. Одна з головних причин – це навіть не неможливість знайти роботу, а просто небажання її шукати. Найчастіше люди, які “застрягли” на одній посаді отримують непогані зарплати. За статистикою, вони можуть заробляти на 60% більше середньоринкового рівня оплат. Але, при цьому, у них відсутня всяке бажання ефективно працювати.

Дослідження показують, що довге перебування людини в одній компанії не має співробітника до пошуку нових перспектив. Йому добре на цьому місці, але подібна практика не сприяє ані зростанню персоналу, ні розвитку роботодавця.

Bloomberg

Співробітники, які досить довго займають свої посади, схильні втрачати мотивацію. 14% всіх фахівців, що працюють на одному місці від 21 до 25 років, відзначають у себе відсутність мотивації

В тому, що люди відчувають себе практично “в’язнями” на власному робочому місці, винні не тільки самі співробітники, але і компанії. Від їх активної участі в житті персоналу залежить рівень залученості і щастя співробітників. Якщо ви не хочете, щоб підлеглі працювали без мотивації, постарайтеся поспілкуватися з ними і запропонувати нові перспективи. Якщо це не спрацює, то, можливо, зараз саме час відпустити такого працівника і дозволити йому знайти нове місце.