Політика

У РНБО пропонують дозволити проходити строкову службу в теробороні

Сергій Кривонос

Призовники в цьому випадку зможуть отримати військову професію без відриву від дому та роботи. Також їм хочуть дозволити зберігати вдома зброю.

Заступник секретаря РНБО генерал-майор Сергій Кривонос запропонував закріпити в законі можливість для призовників проходити строкову службу не в армії, а в батальйонах територіальної оборони без відриву від місця проживання. Про це він розповів в інтерв’ю НВ.

Кривонос наполягає, що така можливість повинна бути закріплена в законопроекті “Про територіальну оборону”.

Читайте також:  Передумов для локдауну зараз немає - Арахамія

За його словами, зараз використання строкової служби в Збройних силах – це переважно “служба рабів”.

“Це залежить, звичайно, від командирів. Деякі командири зацікавлені, а деякі не зацікавлені: а, прибирайте територію, ходіть у наряди, але не вчіться як військові фахівці”, – сказав Кривонос.

Замість цього Кривонос пропонує дозволити чоловікам призовного віку нести службу в батальйонах територіальної оборони без відриву від дому та роботи, проходити підготовку у вихідні дні.

Крім того, у законопроекті передбачається право чоловіків, які пройшли відповідну військову підготовку і служать у батальйонах територіальної оборони, тримати вдома зброю.

“Протягом перших трьох років людина, яка не має абсолютно ніякої підготовки – проходить навчання [в батальйоні територіальної оборони за місцем проживання у вихідні дні] й отримує в кінці військово-облікову професію, а потім ще два роки він знову ж за рахунок своїх вихідних – 45-48 діб на рік – проходить службу, віддає те, що в нього вкладено. Це нормально? Нормально. Тому що ми повинні отримати від такої людини віддачу. Це достатньо мотивує людей”, – наголосив Кривонос.

Читайте також:  У Зеленського не виявили коронавірусу

Крім того, у законопроекті передбачається право чоловіків, які пройшли відповідну військову підготовку і служать у батальйонах територіальної оборони, тримати вдома зброю. Однак вона повинна зберігатися у сейфах під сигналізацією відповідно до вимог чинного законодавства.