Фінанси

5 порад, як навчитися економити

Економія

Всі ми знаємо, як важливо відкладати. Але іноді хочеться економити трохи більше, щоб накопичити на відпустку, швидше розплатитися з боргами або просто мати суму на чорний день. Ось кілька порад, які допоможуть вам навчитися відкладати більше.

1. Відкладайте, коли купуєте що-небудь непотрібне

Навіть самі економні люди інколи купують що-небудь ненавмисно, наприклад на розпродажах або в черзі в супермаркеті. Якщо ж у вас серйозні проблеми з імпульсивними покупками, спробуйте використовувати такий трюк, щоб позбутися від цієї звички: кожен раз, коли ви витрачаєте на що-небудь непередбачене, відкладайте точно таку ж суму.

Виходить, що з кожною покупкою ви все-таки зберігаєте гроші, але в той же час витрати збільшуються. Цей спосіб змусить вас двічі подумати про те, скільки ви витрачаєте, і, можливо, утримає від непотрібних покупок.

2. Переводіть зарплату відразу на накопичувальний рахунок

Відкрийте два рахунки в одному банку: розрахунковий і накопичувальний. Налаштуйте можливість переказу коштів між цими рахунками і переводіть зарплату відразу ж на накопичувальний рахунок, а на розрахунковий відкладіть тільки те, що піде на ваші основні витрати.

Звичайно, можна просто відкладати щомісяця певну суму, але цей метод не завжди ефективний. Переводячи гроші відразу на накопичувальний рахунок, ви підсвідомо висуваєте свою мету накопичити на передній план, а це допомагає змінити ваше ставлення до витрат.

3. Відкладайте всі випадкові доходи

Неважливо, про який дохід йде мова — повернення надміру сплаченого податку, кешбек або просто 100 гривень, які ви знайшли в кишені старої куртки, — не витрачайте їх. Звичайно, для цього потрібна сила волі. Тому заздалегідь візьміть собі за правило 5% від непередбачено отриманих коштів витрачати на покупки для задоволення, а решту відкладати.

4. Скористайтеся програмою для автоматизації накопичень

Є безліч додатків, які допоможуть вам відстежувати витрати, відкладати кошти і переводити їх між своїми рахунками. Можете планувати свій бюджет на тиждень, місяць або навіть на рік вперед.

Ці програми нагадають вам, коли оплатити рахунки і відкласти гроші. Серед найпопулярніших виділяються Spending Tracker, Money Manager, Money Lover, Monefy.

5. Ставте собі завдання

Кожен місяць ставте для себе невеликі завдання, які допоможуть вам накопичити, наприклад скоротіть витрати на кафе і ресторани або відкладайте весь дріб’язок. Навіть такі маленькі виклики навчать вас економити.

Почати можете з так званих «безкоштовних вихідних». Поставте перед собою мету зовсім не витрачатися на вихідних: ніяких походів у кіно, ніяких посиденьок в кафе, ніякого шопінгу. Подумайте, чим зайнятися у вихідні, щоб і заощадити, і не занудьгувати. Напевно у вас знайдеться кілька варіантів.

Залишити коментар