Економіка

АМКУ оштрафував облгази Фірташа на 380 млн грн

АМКУ

Компанії у 2016-2018 роках висували для участі суб’єктів господарювання в державних закупівлях побутових лічильників газу необґрунтовані додаткові вимоги.

Антимонопольний комітет оштрафував 18 суб’єктів Регіональної газової компанії Дмитра Фірташа на суму 380,2 мільйона гривень за зловживання монопольним становищем. Про це повідомила прес-служба АМКУ.

“Облгази, які входять до складу Групи РГК, в період із листопада 2016 по липень 2018 року висували для участі суб’єктів господарювання в державних закупівлях побутових лічильників газу необґрунтовані додаткові вимоги щодо обов’язкової наявності протоколу випробування з позитивними висновками за РМ 081/39.434-2014”, – вказано у повідомленні.

Читайте також:  НБУ назвав головну причину падіння економіки

При цьому зазначено, що програма РМ 081/39.434-2014 розроблена державним підприємством виключно для добровільного застосування і вона не є обов’язковим документом згідно із законодавством України.

“Під час розгляду справи було встановлено, що АТ Харківміськгаз, згідно з Програмою випробувань РМ 081/39.434-2014, в період із грудня 2014 року по грудень 2015 року на власному полігоні провело випробування лічильників САМГАЗ і GALLUS”, – йдеться в рішенні.

Саме цим лічильникам облгази Групи РГК надавали перевагу під час закупівель, що “призвело до обмеження інтересів суб’єктів господарювання, лічильники яких не пройшли випробування за зазначеною Програмою, чим штучно створили неконкурентні переваги лічильників виробництва САМГАЗ і GALLUS порівняно з лічильниками інших виробників”.

Читайте також:  Нацбанк уже місяць не виходить на міжбанк

У зв’язку із цим компанії АТ Вінницягаз, АТ Волиньгаз, АТ Житомиргаз, АТ Закарпатгаз, АТ Запоріжгаз, АТ Київоблгаз, АТ Дніпрогаз, АТ Дніпропетровськгаз, АТ Криворіжгаз, АТ Миколаївгаз, АТ Рівнегаз, АТ Сумигаз, АТ Івано-Франківськгаз, АТ Харківгаз, АТ Харківміськгаз, АТ Хмельницькгаз, АТ Чернівцігаз і АТ Чернігівгаз оштрафовані і зобов’язані виплатити штрафи протягом двох місяців з моменту отримання рішення.

При цьому рішення щодо АТ Львівгаз, яке також було фігурантом справи, буде прийнято окремо, уточнили в АМКУ.