Наука

Вчені висловили припущення, що розумне життя на інших планетах знищило само себе

Галактика і планета

Група дослідників з Каліфорнійського технологічного інституту та Лабораторії реактивного руху NASA провела незвичайне дослідження, в результаті якого фахівці прийшли до висновку, що позаземні цивілізації існували в нашій галактиці, але вже зникли.

В основі нової роботи лежить дослідження, проведене Френком Дрейком в 1961 році. Він і його колеги розробили рівняння для розрахунку ймовірності існування позаземних цивілізація, враховуючи все, що було відомо про космос і астрономічних об’єктах в той час.

Читайте також:  Дослідник підрахував шанс появи життя на Землі

Тобто вчені врахували такі змінні, як число передбачуваних екзопланет і зоряних систем і те, скільки з них, ймовірно, здатні підтримувати життя.

Автори нової роботи “оновили” дані рівняння, додавши не тільки нову інформацію про старі змінні, але і ввівши такі складові, як “еволюціонуючі зоряні властивості” і “можливість самознищення”. Результат розрахунків показав, що інопланетяни могли з’явитися приблизно через вісім мільярдів років після утворення нашої галактики. Однак прогрес науки і техніки міг привести до руйнування їх цивілізацій.

“Ми виявили, що потенційне самознищення має великий вплив на кількість галактичного розумного життя”, – йдеться в дослідженні в Arxiv. “Якщо розумне життя здатне знищити себе на Землі, то не дивно, що в інших місцях розумного життя немає”.

Читайте також:  Глобальне потепління може знищити період «золотої осені»

Дослідники також відзначають, що якщо десь в галактиці і є розумна цивілізація, то вона ще занадто молода, щоб бути поміченою нами, і занадто далека від Землі, щоб бути ідентифікованою.

У своїй роботі вчені також припускають, що якщо інопланетяни дійсно існують, то вони знаходяться всього в 13 000 світлових років від центру галактики, в той час як Земля і сонячна система знаходяться приблизно в 25 000 світлових років.