Технології

Польоти на літаках можуть стати вуглецево-нейтральними. Вчені з Оксфорда змогли перетворити СО2 в авіаційне паливо

Літак

Відкриття вчених з Оксфордського університету зробила ще один крок на шляху людства до вуглецевої нейтральності. Дослідники змогли перетворити вуглекислий газ в авіаційне паливо.

Ця технологія може зменшити масовий вплив авіаційної промисловості на навколишнє середовище, запобігаючи забрудненню вуглекислим газом. Однак, ймовірно, вченим буде потрібно кілька років для розвитку своєї технології, так як на даний момент випробування проходили лише в лабораторії, і новий метод міг зробити лише кілька грамів палива.

В ході експерименту вчені перетворили вуглекислий газ назад в паливо за допомогою методу органічного горіння (OCM). Підігрів суміш з лимонної кислоти, водню і каталізатора із заліза, марганцю і калію до 350°С, а потім, додавши до цього вуглекислий газ, команда змогла отримати рідке паливо, яке можна застосовувати в авіації.

Читайте також:  Штучний інтелект обмежили в правах: роботам заборонили вбивати людей

Експеримент проводився в реакторі з нержавіючої сталі. У лабораторії вуглекислий газ надходив з балона. Ідея адаптації технології в реальному світі полягає в тому, щоб захопити велику кількість СО2 або з заводу, або безпосередньо з повітря, щоб видалити його з навколишнього середовища.

Автори відкриття говорять, що актуальність проблеми і той факт, що технологія все-таки працює, виправдовує майбутні дослідження з масштабування технології та фінансування. Професор Пітер Едвардс, один з авторів роботи, сказав, що команда очікує, що вони зможуть розширити виробництво за два-три роки.