Економіка

НБУ назвав головну причину падіння економіки

НБУ

Основною причиною падіння економіки у цьому році є значне скорочення інвестицій.

Головною причиною падіння української економіки в 2020 році стало скорочення інвестицій. Про це йдеться в повідомленні Національного банку.

За даними Держстату, в третьому кварталі валовий внутрішній продукт впав на 3,5%.

При цьому зменшення валового нагромадження основного капіталу поглибилося до 23,8% р/в.

“Бізнес утримувався від інвестицій через невизначеність з розвитком пандемії. Істотне нарощування капітальних інвестицій продемонстрували тільки поштова та кур’єрська діяльність. На показник також вплинула невирішеність окремих питань в альтернативній енергетиці”, – йдеться в огляді.

Читайте також:  Нацбанк купив у резерв мільярд доларів за рік

Разом з тим, в НБУ констатують відновлення зростання споживання. Воно відреагувало на пом’якшення карантинних обмежень, збільшення доходів громадян, виконання видатків бюджету. В цілому споживчі витрати домогосподарств зросли на 1% р/в, а споживання держсектора – на 8,2% р/в. Помітно зросли витрати бюджету на дорожню інфраструктуру, медицину і оборону.

Центробанк очікує, що в кінці року відновлення економіки буде стримувати погіршення епідемічної ситуації та посилення карантинних обмежень.

“Певним компенсатором процесу буде подальше збільшення витрат бюджету на соціальну підтримку, медицину і дорожню інфраструктуру”, – йдеться в огляді.

За даними Мінекономіки, за підсумками жовтня падіння економіки України сповільнилося до 5,2% проти 5,5% місяцем раніше