Економіка

У НБУ пояснили зміцнення гривні в грудні

НБУ

Гривня зміцнювалась через збільшення продажу валюти нерезидентами. Цього тижня долар повертає втрачене.

Курс гривні зміцнився минулого тижня через істотне зростання пропозиції валюти над попитом. Про це повідомив глава Ради Національного банку Богдан у в Facebook.

За його словами, зростання пропозиції утворилося через збільшення продажу валюти нерезидентами з метою участі в первинних аукціонах Мінфіну з розміщення гривневих ОВДП.

Так, за тиждень вкладення нерезидентів в держоблігації збільшилися на 5,9 млрд гривень, що збільшило частку нерезидентів в структурі власників ОВДП з 8,5% до 8,8%.

Читайте також:  АМКУ оштрафував облгази Фірташа на 380 млн грн

Данилишин нагадав, що НБУ купив на міжбанку 300 мільйонів доларів за тиждень.

“Заспокійливий вплив на валютний ринок мали також надходження протягом минулого тижня окремих траншів міжнародної кредитної допомоги від ЄС і Світового банку і завершення 18 грудня розрахунків за єврооблігації, додатково розміщені Міністерством фінансів на біржі Euronext Dublin”, – пояснив Данилишин.

Він також зазначив, що міжнародні резерви зросли до понад 28 млрд доларів, що є найвищим значенням з серпня 2020 року (зростання на 7,3% з початку року).

“Додаткову підтримку міжнародних резервів НБУ матиме успішне завершення першого перегляду угоди з МВФ у форматі Stand-By, яке почалося цього тижня в дистанційному форматі”, – додав він.