Авто

Розкрита дата прем’єри нового електрокара Volvo

Volvo Recharge

Шведська компанія Volvo готується представити новий повністю електричний автомобіль, назва якого поки тримається в секреті. Прем’єра новинки відбудеться 2 березня 2021 року, повідомляє Automotive News Europe.

Як і перший “зелений” електрокар Volvo, XC40 Recharge P8 AWD, модель буде побудована на платформі CMA, також лежить в основі Polestar 2. За словами глави марки Хакана Самуельссона, новинка вийшла більш преміальною, ніж соплатформенний кросовер, і «дуже красивою». Отже, вона отримає цінник вище, ніж XC40 Recharge, вартість якого стартує з 699 тисяч крон (2,3 мільйона гривень за поточним курсом).

Читайте також:  Аналітик уточнив можливу дату випуску першого електрокара Apple

Іншої інформації Самуельссон поки не розкрив. Раніше повідомлялося, що шведи працюють над новим електромобілем, який отримає незвичайний для бренду купеподібний кузов.

Також відомо, що в найближчих планах у Volvo значиться ще одна електрична новинка – маленький кросовер XC20, який побудують на платформі Geely Sustainable Experience Architecture (SEA). Самуельссон називав його частиною плану з електрифікації модельного ряду, розрахованого до 2025 року – отже, компактний автомобіль можуть показати протягом наступних чотирьох років.

Кросовер, що представляє собою «батарейну» версію XC40, оснащується двомоторною силовою установкою з комбінованою віддачею в 408 кінських сил і 660 Нм крутного моменту. Двигуни живляться від акумулятора на 78 кіловат-годин, що забезпечує до 400 кілометрів ходу без підзарядки по циклу WLTP.

Читайте також:  Автовласник показав, як виглядає заміна моторної оливи за $21 000

За планами Volvo, вже до середини десятиліття частка “зелених” машин складе 50 відсотків у загальному обсязі продажів марки, а викид вуглекислого газу від машин Volvo скоротиться на 40 відсотків. У жовтні Самуельссон заявив, що XC90 третього покоління може стати останнім автомобілем Volvo з двигуном внутрішнього згоряння. От додав, що компанія прагне повністю перейти на електротягу до того, як продажі паливних машин опиняться під забороною.