Суспільство

У Мінфіні розповіли, що стримує торгівлю з ЄС

Україна-ЄС

Нарощуванню торгівлі з Євросоюзом заважають проблеми з міжнародними дозволами на автоперевезення.

Торгівля України з Євросоюзом не росте через нестачу дозволів на міжнародні автомобільні перевезення, заявляють у Міністерстві фінансів.

“Автомобільні перевезення є основним засобом перевезення вантажів між Україною та країнами Європейського Союзу, тому проблеми за міжнародними дозволами, в тому числі їхній дефіцит, по суті, стримують торгівлю між Україною та ЄС”, – заявив заступник міністра фінансів Олександр Кава.

Читайте також:  У МОЗ повідомили, де завантаженість ковід-ліжок найвища

Через це Україна втрачає економічну перевагу на ринку, відзначають у Мінфіні.

Як повідомляється, розроблено найбільш ефективний механізм, який дозволить забезпечити повний контроль за видачею та обліком дозволів на міжнародні автоперевезення.

“Запропонований механізм у сфері міжнародних автомобільних перевезень буде повністю автоматизованим, що дозволить звести до мінімуму можливі ризики порушень як представниками служб, так і перевізниками. У той же час буде налагоджено постійний обмін інформацією між Митною службою та Укртрансбезпекою. Мінфін зацікавлений, щоб оновлена система видачі дозволів на міжнародні перевезення в наступному, 2021 році запрацювала якнайшвидше”, – зазначив Кава.