Авто

Для Формули-1 створили екологічно чисте паливо

Заправка Формула-1

Чемпіонат світу збирається домогтися нульового рівня викидів вуглецю до 2030 року.

Організатори чемпіонату світу з автоперегонів в класі Формула – 1 оголосили про початок випробувань екологічно чистого палива, яке повністю зроблено з біологічно розкладаються відходів.

Перші зразки нового бензину вже передані Mercedes-Benz, Ferrari, Renault і Honda для тестування на двигунах цих марок.

«Ми маємо намір допомагати планеті і знижувати кількість вуглецевих викидів у Формулі – 1 за рахунок нових технологій. Паливо, створене цілком з біологічно розкладаються відходів, дозволить домогтися поставлених цілей до 2030 року зробити Чемпіонат світу екологічно-нейтральним видом спорту. Розроблений спільними зусиллями міжнародної автомобільної федерації і провідних енергетичних компаній домогтися того, щоб у Формулі-1 з’явилося максимально ефективне паливо з мінімальним впливом на екологію» — заявив президент Міжнародної автомобільної федерації Жан Тодт.

Читайте також:  Skoda підтвердила дебют седана, який замінить Rapid

Перехід Формули – 1 на біопаливо очікується в 2025-2026 році після того, як в чемпіонаті світу повинні вступити нові технічні вимоги до силових установок. З 2021 року паливо для болідів вже може включати в себе до 10% нового біопалива.

Нагадаємо, на початку осені організатори чемпіонату з перегонів електромобілів ABB FIA Formula E оголосили про офіційне визнання серії першим у світі видом спорту, що має нульовий “вуглецевий слід”. Заяву про це зробили під час відкриття Тижня клімату в Нью-Йорку.

Для того, щоб знизити негативний вплив на навколишнє середовище, в ABB FIA Formula E оптимізують логістику переміщення учасників серії по світу, відмовляються від одноразового пластику в своїй роботі і збільшують термін служби літій-іонних акумуляторів.

Читайте також:  Nissan назвав свої моделі застарілими

В рамках компенсації неминучих викидів у ряді країн світу Formula E підтримує різні екологічні проекти.