Технології

Amazon розповіла про свій аналог супутникового інтернету Ілона Маска

Project Kuiper

Amazon представила конструкцію антен для прийому сигналу власних супутників в рамках проекту Project Kuiper. Повідомляється, що інженерам вдалося істотно здешевити і зменшити конструкцію: це дозволить ефективно конкурувати з SpaceX з її Starlink, яка прийшла на ринок раніше за інших.

Гонка за високошвидкісний супутниковий інтернет в самому розпалі. Starlink вже запустила відкритий бета-тест. На п’яти наступає Британська OneWeb, яка планує до літа 2022 року забезпечити повне покриття кожного дюйма Земної кулі. Не менш амбітний проект готує компанія Джеффа Безоса.

Читайте також:  Інсайдери: Apple представить ще кілька гаджетів в грудні

Project Kuiper

Amazon продемонструвала конструкцію супутникової антени, розповівши деякі подробиці роботи пристрою. Повідомляється, що при діаметрі приймаючої поверхні в 40 см вдасться забезпечити стабільну швидкість на рівні 400 Мбіт/с. Одночасно з цим є можливість трансляції потокової передачі відео в 4К з геостаціонарних супутників, розташованих на висоті приблизно 35 тисяч метрів.

Новий проект Amazon Kuiper вже отримав схвалення Федеральної комісії зі зв’язку на запуск групи з 3236 супутників, яка розташується на висоті від 590 до 630 км над поверхнею Землі. Представники компанії роблять акцент на доступності обладнання для кінцевих користувачів без втрати продуктивності.

Читайте також:  Samsung готує новий ноутбук на операційній системі Google

Нагадаємо, що повний комплект для підключення до супутникового інтернету Starlink коштує $ 499 і ще $99 на місяць. Amazon не називає точних цін, але планує вкласти в проект не менше $10 мільярдів.

Джерело: aboutamazon.com