Технології

ЗМІ: Microsoft розробляє свою альтернативу процесорам Intel

Surface Pro

Не так давно Apple перейшла на ARM-чіпи власного виробництва, замінивши ними рішення інших брендів в серії фірмових ноутбуків. За даними журналістів, незабаром таким же чином надійде і Microsoft-в мережі вже з’явилася перша інформація про перехід софтверного гіганта на лептопи і смартфони лінійки Surface з «домашніми» чіпами.

За даними Bloomberg, Microsoft незабаром відмовиться від процесорів Intel і Qualcomm на користь власних ARM-рішень для виробництва фірмової продукції.

Крім того, частково на такі процесори перейдуть і деякі серверні рішення компанії.

Читайте також:  Microsoft опублікувала список ексклюзивів Xbox, які вийдуть в 2021 році

З цією метою, як повідомляє джерело, Microsoft найняла колишніх співробітників Intel, AMD і NVIDIA. Крім того, в компанії було створено окремий підрозділ з розробки мікросхем під керівництвом глави хмарного бізнесу Microsoft Azure Джейсона Зандера.

«Оскільки процесор є основним будівельним блоком для технології, ми продовжуємо інвестувати в наші власні можливості в таких областях, як проектування, виробництво та інструменти, а також налагодження та зміцнення партнерських відносин з широким колом постачальників мікросхем», — розповів журналістам представник Microsoft Френк Шоу.

Примітно, що акції Intel в останньому фінансовому періоді 2020-го впали на 6,3%, А в цілому за рік, що минає їх вартість знизилася на 21%.

Читайте також:  Windows 10X отримає одну з фішок macOS для нових MacBook

Проте дата анонсу перших ARM-процесорів Microsoft поки невідома, і як мінімум кілька наступних моделей фірмових гаджетів бренду імовірно отримають «традиційне» залізо.