Технології

Створена технологія управління протезами за допомогою сили розуму [ВІДЕО]

Протез

Незважаючи на розвиток технологій, людина поки не освоїла повною мірою передачу сигналів мозку роботизованим пристроям. Найважливіший крок у цьому напрямку зробили американські медики, яким вдалося навчити пацієнта з паралізованими кінцівками управляти протезами за допомогою сили думки.

Великий прорив у створенні інтерфейсу мозок-машина зробили дослідники медичного факультету та лабораторії прикладної фізики Університету Джонса Хопкінса. Після ряду експериментів їм вдалося навчити пацієнта керувати парою протезів за допомогою сили думки.

Читайте також:  240 fps і гаряча курочка. KFC випустила власну «консоль»

Ще в січні 2019 року під час 10-годинної операції пацієнту впровадили в мозок шість електродів. Головна мета полягала в передачі розумового сигналу на відстань, щоб управляти протезами для вирішення повсякденних завдань. Через майже два роки досліджень медикам вдалося навчити пацієнта використовувати роботизовані пристрої.

За словами дослідників, головна складність полягала не тільки в створенні інтерфейсу між машиною і людиною, але і синхронізації сигналу між обома півкулями, кожна з яких повинна була керувати окремим протезом. У відео показано, як чоловік віддав уявну команду роботизованим рукам відрізати від кексу шматочок і піднести його до рота.

Читайте також:  Аналітики назвали найпопулярнішу операційну систему для розумних телевізорів

“Наші наступні кроки включають розширення кількості видів повсякденної діяльності, які ми можемо продемонструвати за допомогою взаємодії людини і машини, а також надання користувачам додаткового сенсорного зворотного зв’язку. Це означає, що в майбутньому користувачеві не доведеться повністю покладатися на зір”, — діляться успішними підсумками експерименту медики.