Наука

Японські дослідники показали світу зібрані зразки астероїда

Hayabusa 2

Після того як зонд японського космічного агентства (JAXA) Hayabusa 2 доставив зразки астероїда Рюгу на Землю, вони зберігалися в тимчасовій лабораторії Quick Look Facility. На цьому тижні було прийнято рішення розкрити капсулу і показати громадськості частку космічного астероїда.

Перш ніж контейнер з осколками Рюгу був відкритий, дослідники вивчили його на предмет наявності слідів газу. Важливо було зрозуміти походження хімічних сполук, відокремивши ті, що мають земне походження.

Проби підтвердили космічну природу, а значить, це перша можливість для людства проаналізувати газ, що пройшов з далекого космосу.

Читайте також:  Встановлено новий рекорд ефективності сонячних елементів

Конструкція контейнера

Сама капсула містить три камери зі зразками астероїда: A, B і C. Перша (А) вже була розкрита. Усередині вчені виявили чорний пил і дрібну крихту. Такі ж частинки були знайдені і на зовнішній стороні капсули.

За словами вчених, ці матеріали були зібрані під час першої з двох посадок зонда на поверхню астероїда.

Повідомляється, що перші результати аналізу будуть відомі до початку 2021 року. Наприкінці 2021-го частину зразків передадуть іншим космічним агентствам.

За оцінками JAXA, Загальна вага матеріалу першої капсули становить 1-2 грами. Це в 10-20 разів більше в порівнянні з очікуваними 100 міліграмами.

Читайте також:  Вчені розповіли, де на Марсі могло зберегтися життя

Аналіз отриманих зразків допоможе у вивченні того, як формувалася Сонячна система і Всесвіт в цілому.

Джерело: slashgear.com