Економіка

СОТ заявила про зростання світової торгівлі

Світова економіка

Ріст торгівлі, що розпочався, пов’язаний з тим, що Північна Америка, Європа й інші регіони послабили карантинні обмеження.

Світова торгівля товарами відновилася в третьому кварталі, збільшившись на 11,6% в порівнянні з попереднім кварталом, але все ж поступається на 5,6% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. За перші три квартали показник впав на 8,2% в річному обчисленні, повідомляє Світова організація торгівлі (СОТ).

Зазначено, ріст торгівлі, що розпочався, пов’язаний з тим, що Північна Америка, Європа і інші регіони послабили карантинні обмеження.

Читайте також:  Світовий банк переглянув прогноз щодо ВВП України

“Відновлення також підтримувалося великими заходами податково-бюджетної і грошово-кредитної політики в основних економіках, а також адаптацією в ключових секторах”, – йдеться в повідомленні

У третьому кварталі цього року експорт товарів з Північної Америки (+ 20,1%), Європи (+ 19,3%) та Азії (+ 10,1%) значно виріс і досяг двозначного зростання. Згідно з даними з імпорту, в порівнянні з другим кварталом значно зріс імпорт товарів у Північну Америку (+ 16,6%) і Європу (+ 15%), але імпорт в усьому світі скоротився в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.