Авто

Компактні моделі Volkswagen отримають проекційний дисплей з доповненою реальністю

Проекційний дисплей

Електричний хетчбек Volkswagen ID.3 і кросовер ID.4 першими отримають новий проекційний дисплей з доповненою реальністю і двома полями виведення інформації. Головний динамічний дисплей має діагональ 1,8 метра і відображає інформацію з асистуючих систем і навігації.

Серцем нового проекційного дисплея Volkswagen є блок PGU (Picture Generation Unit), захований в надрах приладової панелі. Він генерує картинку, яка за допомогою яскравих LCD-дисплеїв транслюється на дзеркала, а потім спеціальними лінзами розділяється на два інформаційних поля. Надчіткий великий віртуальний екран “висить” на відстані 10 метрів від водія. На нього виводяться динамічні підказки електронних помічників і навігації.

Читайте також:  Складено список бензинових двигунів, які пожирають мастило

Нижче є ще одне поле – його використовують для виведення поточної швидкості, дорожніх знаків і також повідомлень навігації. Динамічні зображення, які накладаються на реальні об’єкти, створює один з двох головних комп’ютерів електромобіля. Він отримує» сирі ” дані з фронтальної камери, радара і бортової навігації, обробляє їх і виводить покажчики, наприклад, на перехрестях. Такі об’ємні картинки за допомогою системи стабілізації адаптуються до руху машини, тому завжди розташовані в потрібному місці.

На проекційному дисплеї також візуалізується робота функції Lane Assist( попередження про схід зі смуги): наприклад, при наближенні до узбіччя її кордону буде підсвічено помаранчевим. Якщо активований автопілот Travel Assist, то смуги стануть зеленими, а попереду йде автомобіль при загрозі зіткнення буде промаркований кольоровою смугою. Коли асистуючі системи відключені, водій при зближенні з машиною попереду побачить червоний попереджувальний сигнал. Але головне-така система вперше стане доступна на машинах компактного сегмента.

Читайте також:  Tesla доведеться відкликати 158 тисяч автомобілів через серйозний дефект

Першими новий проекційний дисплей отримають Volkswagen ID.3 і ID.4. Хетчбек продається з двома моторами на вибір (145 або 204 кінських сили) і трьома батареями на 48, 62, 82 кіловат-години. У Німеччині за ID.3 просять від 34 112 євро (1,15 мільйона гривень). Кросовер ID.4-близький родич Skoda Enyaq iV, запропонований з 204-сильним електромотором і батареєю ємністю 77 кіловат-годин. Така машина обійде мінімум в 43 329 євро (1,46 мільйона гривень).

Джерело: Volkswagen