Технології

Штучний інтелект вперше замінив пілота бойового літака

Lockheed U-2

Нова технологія дозволила підняти в небо Lockheed U-2 з однією людиною в кабіні.

Lockheed U-2, вперше піднявся в небо в 1955 році, до цього дня залишається в строю. У 2020 році він знову вписав себе в історію світової авіації.

Як повідомляють Військово-повітряні сили Сполучених Штатів Америки, прозваний Dragon Lady 15 грудня здійснив політ, в якому роль другого пілота екіпажу виконував штучний інтелект. Людину в кабіні замінив спеціально розроблений американськими ВПС алгоритм Artu, здатний повноцінно замінювати другого пілота.

Читайте також:  AMD вперше за 15 років обійшла Intel на ринку десктопних процесорів

В ході випробувального польоту, за інформацією американського військового відомства, ARTUµ відповідав за тактичну навігацію і використання систем виявлення — штучному інтелекту в складі екіпажу довірили роботу з пошуку ворожих ракетних систем і визначення атак на літак. З усіма покладеними завданнями новий алгоритм впорався повністю.

ВПС США відзначають, що протестованими операціями можливості ARTUµ не обмежуються і штучний інтелект може бути вдосконалений для виконання більш широкого переліку завдань на борту бойових літаків під час їх вильотів.

Нагадаємо, раніше з’явилася інформація, що U-2 використовують в перспективній системі управління бойовими діями Advanced Battle Management System, яка дозволить обмінюватися оперативними даними між військово-повітряними силами, Військово-Морськими силами і сухопутними військами США. Зокрема, система повинна забезпечити зв’язок між багатоцільовими винищувачами п’ятого покоління F – 22 Raptor і F-35 Lightning II.