Технології

Вчені NASA хочуть відправити на Марс робота-собаку від Boston Dynamics

Boston Dynamics

Дослідники з NASA хочуть оснастити робота-собаку штучним інтелектом (ШІ) і набором сенсорного обладнання. Все для того, щоб відправити їх на дослідження поверхні Марса.

Як повідомляє Live Science, дослідники запропонували відправити на Червону планету модифіковану версію робота-собаки Spot від Boston Dynamics.

Вчені вважають, що маневреність і стійкість цих роботів ідеально підходить для подолання великих відстаней і пересування на пересіченій місцевості.

Традиційні марсоходи, за словами вчених, обмежені тільки плоскими поверхнями і тому багато областей Марса їм не доступні. Роботи-собаки краще підходять для таких місій – навіть після падіння вони самостійно можуть встати.

Читайте також:  Samsung готує новий ноутбук на операційній системі Google

Вчені вже тестують вдосконалених роботів, оснащених спеціальним обладнанням. Прототип “марсіанської собаки” на прізвисько Au-Spot приблизно в 12 разів легше традиційного марсохода і здатний пересуватися по поверхні Червоної планети зі швидкістю 5 км/год.

Для порівняння: марсохід Curiosity пересувається по Марсу зі швидкістю 0,14 км/год.

За словами вчених, основна частина роботи Au-Spot буде полягати в дослідженні і розробці карт марсіанських печер і тунелів. На даний момент проводяться тестові прогони в коридорах і тунелях, що імітують марсіанський ландшафт в Каліфорнії.