Авто

Nissan показав, як може виглядати GT-R через 30 років

Nissan GT-R

Компанія Nissan вирішила зазирнути в майбутнє і представила, як може виглядати в 2050 році культовий спорткар GT-R. Дизайн футуристичної машини придумав стажист Джебом Чой, а повнорозмірний макет побудувала команда дизайн-центру Nissan Design America.

Чой, який встиг постажуватися в GAC Motor — – випускник Каліфорнійського ArtCenter College of Design. Концепт GT-R (X) 2050 він придумав, працюючи над дипломним проектом, проте не розраховував, що Ніссан їм зацікавиться, та ще допоможе з будівництвом повнорозмірного макета. Спорткар майбутнього вийшов зовсім мініатюрним: довжина — 2908 міліметрів, ширина — 1537, висота — всього 658 міліметрів. Від класичного автомобіля в футуристичному проекті збереглися лише круглі задні ліхтарі і передок, виконаний в стилі V-Motion. В іншому незвичайний прототип швидше нагадує широкий чотириколісний супербайк.

Читайте також:  Стали відомі характеристики нового електромобіля BMW i7

Nissan GT-R

Пілотувати GT – R (X) 2050 доведеться лежачи на животі, розташувавши голову на передній панелі, а руки і ноги над колесами. До того ж для управління спорткаром потрібно надіти спеціальний шолом, за допомогою якого здійснюється передача імпульсів від мозку до електроніки автомобіля. У такому вигляді GT-R (X) 2050 являє собою дорожню варіацію екзоскелета, в процесі користування яким водій і машина стають єдиним цілим.

Nissan GT-R

Все це може здатися якоюсь науковою фантастикою, але у Nissan вже є подібні розробки. У 2018 році на виставці CES компанія представила технологію B2V (Brain-to-Vehicle). За допомогою спеціального пристрою японці навчилися вимірювати активність мозкової діяльності і» згодовувати ” отримані дані бортовій електроніці. Такі системи в майбутньому можна використовувати для прогнозування дій водія (наприклад, різке гальмування або об’їзд перешкоди), а також для визначення стану дискомфорту. При цьому найчастіше їх втручання навіть не буде помітно, так як електроніка працює з випередженням на 0,2–0,5 секунди.

Читайте також:  Volkswagen йде з автоспорту

Джерело: Motor1.com