Технології

Вперше за 44 роки грунт з Місяця доставили на Землю

Чан'е-5

Службовий модуль китайської місячної місії «Чан’е-5» успішно завершив свою місію.

Місячна місія “Чан’е-5” була успішно запущена 23 листопада 2020 року, а 1 грудня два модулі місії здійснили посадку поблизу вулкана пік Рюмкера на видимій стороні Місяця, добувши за пару днів два кілограми зразків місячного грунту і розгорнувши прапор країни. Потім злітний модуль зістикувався зі службовим на навколомісячній орбіті і перевантажив на нього контейнер з пробами, після чого його звели з орбіти і розбили об поверхню Місяця.

Читайте також:  Ентузіасти портувала Android 11 на восьмирічні смартфони Sony і інші старі гаджети

В рамках місії китайцям вдалося зібрати фрагменти породи і реголіт, здобуті як з поверхні Місяця, так і з приповерхневого шару. Попередні дані, отримані спускається модулем “Чан’е-5”, підтверджують гіпотезу про те, що здобута речовина на кілька мільярдів років молодше зразків, доставлених на Землю екіпажами “Аполлонів” і радянськими автоматичними станціями.

Після операції перевантаження грунту службовий модуль провів кілька днів на навколомісячній орбіті і 12 грудня перейшов з кругової орбіти на еліптичну. 13 грудня о 01: 17 за всесвітнім координованим часом службовий модуль на 22 хвилини включив чотири двигуни і здійснив перехід на траєкторію перельоту до землі. Політ зайняв близько 112 годин — при підльоті до землі від модуля відокремилася капсула з грунтом, яка 16 грудня увійшла в атмосферу і успішно приземлилася на території Внутрішньої Монголії на півночі Китаю.

Як повідомляє Китайський телеканал CGTN, фахівці виявили і забрали 300-кілограмову зі зразками місячного грунту. На місці приземлення модуля місії “Чан’е-5” з приблизно 2 кг реголіту у Внутрішній Монголії був встановлений національний прапор Китайської Народної Республіки як символ того, що країна стала третьою в світі державою після США і СРСР, яке доставило на Землю місячну речовину. Нагадаємо, Востаннє місячний грунт на Землю доставляли в 1976 році радянською міжпланетною станцією »Луна-24».