Технології

IBM і Fujifilm створили магнітну стрічку ємністю пів-петабайта

IBM і Fujifilm

Генеруються людиною обсяги інформації продовжують стрімко зростати. Фільми в 8K, мобільні ігри на кілька десятків гігабайт, величезні масиви даних для навчання нейромереж — для зберігання всього цього потрібно багато місця. Тому IBM і Fujifilm об’єдналися для створення магнітної стрічки з рекордною щільністю даних.

Магнітні стрічки використовуються для зберігання даних вже близько 60 років. Довгий час це був один з основних накопичувачів для резервних копій. На думку IBM, ця технологія ще довго залишатиметься актуальною.

Читайте також:  Microsoft придумала сервіс для віртуального «воскресіння» людей

У співпраці з Fujifilm американська компанія встановила новий світовий рекорд, представивши магнітну стрічку ємністю 580 терабайт.

Магнітна стрічка

З огляду на розміри накопичувача, щільність збереженої на ньому інформації становить приблизно 317 гігабайт на квадратний дюйм. Це в цілих 27 більше щільності сучасних комерційних стрічкових накопичувачів.

За підрахунками IBM, 580 терабайт еквівалентні 786 977 компакт-дискам, укладеним в одну стопку висотою 944 метри.

Щоб вмістити на магнітну стрічку таку кількість інформації, Fujifilm розробила спеціальні частинки фериту стронцію, що дозволяють збільшити ємність накопичувача без зміни його фізичного розміру.

Крім того, була створена стрічкова головка читання/запису з низьким коефіцієнтом тертя. Управлінням останньої здійснюється за допомогою нових сервоприводів, здатних переміщати головку з точністю 3,2 нм — ще один рекорд для індустрії.

Читайте також:  Нова зубна щітка Philips адаптується до стилю чистки кожного користувача

Джерело: SlashGear