Технології

Дослідник перетворив оперативну пам’ять в Wi-Fi передавач [ВІДЕО]

Оперативна пам'ять

Для збереження конфіденційності даних комп’ютери нерідко відключають від інтернету і навіть локальної мережі-але, як виявилося, часом цього буває недостатньо.

Ізраїльський дослідник у сфері IT-безпеки опублікував подробиці вкрай незвичайного методу злому ПК: в якості «Wi-Fi антени» для підключення до пристрою він задіяв його ж модулі оперативної пам’яті.

Про уразливість повідомив співробітник університету Бен-Гуріона в Негеві на ім’я Мордехая Гурі, який присвятив дослідженню близько року. Він стверджує, що виявити вчинену таким способом крадіжку даних неможливо, оскільки вона «видно» виключно хакеру зі спеціалізованим апаратним і програмним забезпеченням.

Читайте також:  Створено портативний аналог трикодера з «Зоряного шляху»

Методика злому полягає у використанні шини DDR SDRAM для генерації електромагнітного випромінювання в частотному діапазоні 2,4 ГГц — саме в ньому працює практично будь-який сучасний роутер. За словами експерта, оскільки роль бездротового передавача може виконувати безпосередньо сама шина оперативної пам’яті, уразливості схильні навіть пристрої з відсутнім модулем Wi-Fi.

Перед початком збору інформації з інфікованого комп’ютера хакер повинен активувати прихований бездротовий канал. Потім дані кодуються і передаються на частоті 2,4 ГГц по Wi-Fi, використовуючи електромагнітне випромінювання, що генерується шинами DDR SDRAM. Гіпотеза фахівця була підтверджена на практиці: в ході експерименту він зламав чотири робочих станції, на яких були встановлені однакові модулі пам’яті DIMM DDR4 і DDR3 об’ємом 4 ГБ. В якості інструментарію він використовував ноутбук під управлінням операційної системи Ubuntu.

Читайте також:  Невдалий конкурент YouTube оголосив про закриття

Втім, дослідник зазначив, що рядовим користувачам крадіжки даних зазначеним методом побоюватися не варто: він вимагає серйозного технічного підходу ще на стадії підготовки, і вельми складний в реалізації для непрофесійного хакера.