Політика

Скандальне рішення КСУ: Антикорсуд закрив 15 справ

ВАКС

ВАКС як суд першої інстанції розглядає 172 кримінальні справи, дві з яких – про декларування недостовірних даних.

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) закрив 15 справ і скасував три вироки через рішення Конституційного суду про скасування кримінальної відповідальності за брехню в деклараціях. Про це повідомило агентство Українські Новини.

“З дня ухвалення Конституційним Судом України рішення від 27 жовтня 2020 року №13-р/2020 ВАКС закрито 13 кримінальних проваджень за статтею 366-1 КК України. Крім цього, 2 провадження закрито в частині обвинувачення за статтею 366-1 КК України”, – зазначено в повідомленні.

Читайте також:  Міністр розповів, чи зупинять транспорт в разі повного локдауну

Крім того, наголошується, що суд розглянув заяви про перегляд судових рішень, після чого скасував три вироки і закрив відповідні провадження у справах про вчинення кримінального правопорушення за статтею 366-1 КК. Ще дві заяви про перегляд рішень знаходяться на розгляді.

Загалом, станом на 15 грудня, ВАКС як суд першої інстанції розглядає 172 кримінальні справи. З них два провадження, у яких особи звинувачуються у декларуванні недостовірних даних (ст. 366-1 КК).

При цьому, додали в УН, в Апеляційній палаті ВАКС знаходиться 16 кримінальних справ, три з яких відкриті за апеляційними скаргами на рішення суду про закриття провадження у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 366-1 КК, у зв’язку з визнанням її неконституційною.

Читайте також:  Кабмін затвердив зниження ціни на газ

“Рішення про закриття таких справ Апеляційною палатою не приймалися”, – зазначили у виданні.