Технології

Amazon представив транспортну капсулу майбутнього

Zoox

Дочірня компанія IT-гіганта під назвою Zoox опублікувала концепт-арти своєї електротранспортної капсули, яка буде повністю безпілотної і здатної рухатися в двох напрямках.

Amazon придбала Zoox на початку цього року, але запуск поділився своїм баченням майбутнього автономного водіння задовго до продажу IT-гіганта. Ще в 2013 році вона представила концепцію Boz — двонаправленого транспорту з четвертим рівнем автономності.

Створити такий засіб пересування Zoox намагається з 2013 року досі. Автономне таксі, яке нещодавно представила компанія, не так вже й сильно відрізняється від капсул і шатлів інших стартапів, які в даний час проходять випробування. До них відносяться транспортні засоби, що використовуються клінікою Мейо для збору тестів на COVID-19 або транспортні засоби для перевезення студентів по території кампуса Мічиганського університету.

Читайте також:  Facebook планує випустити свою заміну смартфонам вже в цьому році

Нове автономне таксі Zoox оснащене чотирма сидіннями, розгорнутими один до одного. Машина також оснащена системою подушок безпеки, призначеної для двонаправлених транспортних засобів. Здатність рухатися як вперед, так і назад, маленька ширина коліс і невеликі габарити — всього 3,63 метра в довжину — дозволяють автомобілю пересуватися в дуже вузьких просторах.

Zoox

Транспортний засіб живить 133-кіловатна батарея, яка, згідно представникам компанії, здатна підтримувати 16 годин безперервної поїздки на капсулі. Поєднання камер, радара і лідара дозволяє Автономній машині орієнтуватися в навколишньому середовищі і вибирати правильний напрямок руху. Максимальна швидкість таксі Zoox становить 120 км/ч. На даний момент компанія відчуває свій транспорт в Лас-Вегасі, Сан-Франциско і Фостер-Сіті.