Авто

Toyota готує електрокар, який можна буде зарядити за 10 хвилин

Toyota

У наступному році компанія Toyota представить прототип електричного автомобіля, оснащеного твердотільним джерелом живлення, повідомляє Nikkei Asia. Автомобіль отримає запас ходу в 500 кілометрів, а зарядка акумулятора з нуля до 100 відсотків буде займати всього 10 хвилин.

Твердотільна батарея буде позбавлена багатьох недоліків, характерних для сучасних літій-іонних акумуляторів. У їх числі-відносно маленький запас ходу і довгий процес зарядки, що займає до декількох годин. Крім цього, технологія дозволить знизити ризики мимовільного загоряння завдяки відмові від розчину електроліту, яким просякнуті сепаратори літій-іонних акумуляторів.

Читайте також:  У автомобіліста конфіскували машину через 30 секунд після її купівлі

Toyota збирається стати першим автовиробником, який почне продавати електрокари з твердотільними батареями вже в найближчі роки, після прем’єри прототипу в 2021 році. Перший експериментальний автомобіль планували показати в нинішньому році на Олімпіаді-2020, яка повинна була пройти в Токіо, але була перенесена через коронавірус.

Toyota є лідером в розробці джерел струму з твердотільним електролітом-на сьогоднішній день компанія отримала більше тисячі патентів на пов’язані з ними технології. Аналогічними розробками займається Nissan, але він помітно відстає від “Тойоти”: перший електрокар з твердотільною батареєю вийде під його шильдиком тільки в 2028 році.

Новинка від Toyota з твердотільною батареєю отримає більш ніж в два рази більший запас ходу, ніж сучасні електрокари, оснащені літій-іонними батареями тієї ж маси. Кузов при цьому буде компактним, а салон обіцяють зробити максимально просторим.

Читайте також:  Стали відомі терміни появи автомобіля Apple

Японський уряд, який збирається заборонити реалізацію автомобілів на дизелі і бензині, має намір допомогти автовиробникам електрокарів. За даними Nikkei, сотні мільярдів єн будуть викладені в розробки акумуляторів нового типу. Більш досконалі батареї, у свою чергу, допоможуть країні виконати план по зниженню викидів вуглекислого газу в атмосферу до нуля до 2050 року.