Авто

Кільце, що вимірює температуру, зможе передбачати захворювання до появи перших симптомів

Розумне кільце

Дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго, США, розробляють розумний пристрій, яке вдягається на палець. Воно буде збирати дані про температуру власника і використовувати їх для виявлення симптомів захворювань – від грипу до COVID-19.

Американські вчені у співпраці з фінською компанією Oura тестують розумне кільце, яке збирає дані про температуру тіла власника, вимірює частоту серцевих скорочень, дихання і фізичну активність. Все це для того, щоб пристрій розпізнавало підвищення температури, викликане фізичною активністю, і підвищену температуру через інфекцію.

Читайте також:  Nissan показав ідеальний автомобіль для зимових подорожей

Кільце також фіксує базову температуру власника. Вчені відзначають: “температура змінюється не тільки від людини до людини, але і в однієї людини в різний час дня”. Розуміючи це, пристрій може уникнути безлічі хибнопозитивних результатів, про які можуть повідомляти інші перевірки.

Кільце Oura тестується з березня 2020 року на 65 тисячах добровольців. Дослідники записують дані цих людей і намагаються розробити алгоритм, який передбачатиме появу симптомів різних захворювань.

У дослідженні, опублікованому в Scientific Reports, повідомляється про 50 добровольців, які мали позитивний тест на коронавірус. З них 38 осіб зареєстрували підвищення температури за допомогою кільця ще до того, як з’явилися симптоми захворювання.

Читайте також:  Пікап Great Wall визнали небезпечним для життя

Вчені планують доопрацювати алгоритми кільця до початку наступного року. Про те, чи вийде пристрій на ринок і якою буде його ціна поки невідомо.