Авто

Стали відомі найбільш популярні кольори автомобілів в світі

Ferrari

Американська компанія Axalta Coating Systems, яка займається поставками автомобільних фарб, поділилася результатами щорічного дослідження. Згідно з ним, найпопулярнішим кольором для нових машин вже 10 років поспіль залишається білий.

Близько 38 відсотків всіх нових автомобілів в світі пофарбовані в білий колір, йдеться в звіті компанії. Примітно, що частка таких машин залишається практично однаковою вже десятиліття.

На другому місці в рейтингу розташувався чорний колір з показником 19 відсотків. Третя сходинка дісталася сірому кольору, який вибирають 15 відсотків покупців автомобілів. При цьому аналітики простежили залежність відтінку від сегмента автомобіля, а також від географії.

Читайте також:  Механік створив величезний байк з фури

Наприклад, 62 відсотки машин представницького класу в Європі набувають в чорному або сірому кольорі – частка популярного в інших сегментах білого тут значно менше. А ось в Китаї білий користується особливим попитом: в Піднебесній його вибирають 57 відсотків автомобілістів. У Європі ж він ділить першість з сірим-показник поширеності обох кольорів дорівнює 25 відсоткам.

Axalta Coating Systems не наводить окремі дані про популярні кольори в Росії, проте є інформація від вітчизняних аналітиків. Так, в 2019 році росіяни найчастіше робили вибір на користь сріблястого і сірого відтінків. Білому кольору, в який були пофарбовані 23 відсотки нових машин, дісталося друге місце, а чорному з результатом 18 відсотків – третє.

Читайте також:  Представлений базовий кросовер Tesla Model Y: він дешевше на 8000 доларів

У жовтні був опублікований графік, що дозволяє простежити за тим, як змінювалися кольори автомобілів з кінця минулого століття. Він наочно демонструє, що в 90-х роках яскравих машин випускалося значно більше, а потім тенденція змінилася на користь сірих, чорних і білих автомобілів.

Джерело: prnewswire