Авто

З’явилися подробиці про перший електрокар Subaru

Макет Subaru Evoltis

Японська компанія Subaru розкрила подробиці про свій перший повністю електричний автомобіль. Він буде являти собою середньорозмірний кросовер, схожий за габаритами з Forester, і побудований на платформі, розробленій спільно з Toyota. Основним ринком для моделі стане Європа.

Поки Subaru озвучила тільки приблизну дату прем’єри: електрокар дебютує в першій половині 2020-х років. За більш ранніми неофіційними даними, його можуть представити вже восени наступного року на Токійському автосалоні. Однак у свіжому повідомленні Subaru сказано, що в 2021 році буде розкрита лише більш детальна інформація про новинку.

Читайте також:  Стало відомо, що буде з цінами на паливо в Україні до кінця року

У Subaru відзначили, що поява «зеленого» автомобіля дасть початок другому етапу електрифікації модельного ряду японської компанії в Європі. На сьогоднішній день в портфелі марки є три автомобілі з силовими установками, що працюють за принципом «помірний гібрид»: Impreza, XV і Forester. На них припадає приблизно 60 відсотків європейських продажів.

Перший електрокар Subaru стане серійним втіленням концепт-кара Evoltis, у якого може запозичити не тільки основні риси зовнішності, але і назву. В основу новинки ляже платформа e-TNGA, розроблена інженерами Subaru і Toyota. Та ж архітектура стане базою для електрокросовера Toyota розміром з RAV4, також призначеного для європейського ринку – його представлять вже в наступному році. Пізніше на платформі будуть побудовані ще п’ять “батарейних” Toyota: три кросовери, седан і мінівен.

Читайте також:  Volkswagen вирішив долю Lamborghini і Ducati

Є попередні дані і про оснащення електрокросу: очікується, що віддача його силової установки складе як мінімум 290 кінських сил, а акумулятори забезпечать не менше 500 кілометрів ходу на одній зарядці. Вже в» базі ” буде доступний повний привід.

Також в список оснащення першого “зеленого” Subaru увійде пакет систем безпеки EyeSight. Він включає в себе системи автоматичного гальмування і контролю смуги, автопарковщика і камери кругового огляду.

За планами Subaru, модельний ряд марки буде повністю електрифікований до 2035 року, а вже в 2030-му частка продажів електрокарів і гібридів повинна скласти 40 відсотків від загального обсягу.

Читайте також:  Пікап Great Wall визнали небезпечним для життя

Джерело: Subaru