Статті

Яку шкіру використовують для виготовлення класичного взуття

Взуття зі шкіри

Класичне взуття робиться зі шкіри декількох видів, і різниця між ними часом досить істотна. У цій статті ми розповімо про основні різновиди шкіри, які використовуються для пошиття чоловічого взуття, зробивши особливий акцент на їх характеристиках, плюсах і мінусах.

Гладка теляча шкіра (calf)

Мабуть, це найпоширеніший і універсальний матеріал, що володіє масою переваг. Будучи комфортною, приємною на дотик і довговічною, теляча шкіра коштує при цьому не надто дорого, хоча і дешевою її назвати не можна — використовується вона в основному для туфель цінових сегментів верхній і вище середнього. На більш бюджетну взуття зазвичай йде коров’яча шкіра, а іноді і бичача, яка товщі, грубіше, менш приємна і менш еластична.

Слід зауважити, що гладка теляча шкіра буває різною. Дуже універсальним варіантом є box calf-пофарбована на дубильні шкіра, часто чорна, але часом коричнева або бордово-коричнева. Вона проста в догляді, практична, комфортна і довговічна. При бажанні її можна відполірувати до блиску — наприклад, зробивши глассаж.

Іншим популярним підвидом телячої шкіри є шкіра типу bookbinder / polished-полірована. У неї є виражений блиск, який подобається не всім чоловікам. Така шкіра проста в догляді, але дихає гірше, ніж box calf, і до того ж може бути жорсткуватою. Крім того, вона відрізняється від box calf тактильно.

Третій підвид телячої шкіри-crust-це шкіра, яка на дубильні не забарвлюється. Її фарбують вже на фабриці, в процесі виготовлення взуття. Така шкіра може бути вразлива до суворих зовнішніх впливів (велика кількість вологи, бруд, сіль і реагенти). Якщо на ній є створена на фабриці патина-мальовничі розводи – то не варто носити таке взуття на вулиці в ті дні, коли волого і брудно, а всюди розсипані реагенти або сіль. Крім того, потрібно бути дуже уважним при обробці такої шкіри кремом або гуталіном.

Нарешті, існує жирна теляча шкіра-вона досить гладка, але при цьому все ж відрізняється по виду від box calf. У процесі виробництва її насичують жирами, що збільшує її стійкість до вологи і бруду. Berwick називає таку шкіру словом Chromex. Вона помітно краще підходить для поганої погоди, ніж crust (який, до речі сказати, той же Berwick позначає словом mancalf).

Гіпермаркет № 1 шкіри і фурнітури Aligo Group пропонує всі види шкіри і фурнітури в роздріб або оптом. Детальніше за посиланням – https://aligogroup.com.ua

Зерниста шкіра

Як правило, це коров’яча (рідше теляча) шкіра, на яку за допомогою спеціальних пресів наноситься принт — найчастіше під гальку (pebblegrain); крім того, в процесі виробництва ця шкіра проходить обробку восками для більшої вологостійкості. В англійській мові для позначення такої шкіри використовуються слова pebblegrain, Scotch grain, country calf. Зерниста шкіра відрізняється хорошою стійкістю до вологи, бруду та інших зовнішніх впливів. Крім того, вона трохи тепліше гладкої телячої шкіри і тому краще підходить для осені та зими, ніж для літа.

Завдяки добре вираженій, трохи об’ємній фактурі зерниста шкіра добре гармонує з товстими і фактурними тканинами — твідом, фланеллю, денімом, вельветом. А ось з гладкими вовняними тканинами вона виглядає невдало, так само як і з льоном. Шкіра типу box calf в цьому плані помітно універсальніша, тому що її можна комбінувати з величезною кількістю тканин, включаючи всі вищезгадані.

Замша

Замша (suede) вважається матеріалом для неформального взуття, але при цьому замшеві туфлі сьогодні часто носять з діловими костюмами. Італійці особливо люблять таке поєднання, вважаючи за краще комбінувати сині костюми і коричневі замшеві туфлі або навіть черевики. Іноді в результаті виходять досить ефектні, елегантні образи.

Багато людей вважають замшу непрактичним матеріалом і бояться купувати вироби з неї. Однак боятися тут нічого. При бажанні замшу можна обробити водозахисним просоченням — і після цього туфлі або черевики з неї можна носити в погану погоду.

Слід підкреслити, що замшеве взуття повинна бути або білою, або коричневою, але не чорною. Як писав Бернхард Ретцель (автор однієї з найвідоміших книг про класичний одяг) «чорні замшеві туфлі — саме по собі протиріччя, ймовірно, тому, що аура неофіційності, що виходить від замшевого взуття, знаходиться в різкій невідповідності з офіційністю чорного». Відтінків коричневого існує безліч, і серед них напевно знайдеться який-небудь на ваш смак.

Кордован

Кордован (cordovan) отримують з нижнього шару кінської шкури, причому тільки з однієї її частини — з крупа. Кордован славиться своєю зносостійкістю і довговічністю — при належному догляді він прослужить довше, ніж теляча шкіра. Майкл Антон стверджує, що» кордовська шкіра найміцніша з усіх«, але при цьому додає, що»оскільки вона відмінно зберігає тепло, носити її влітку непрактично”. Крім того, варто додати, що кордован коштує значно дорожче телячої шкіри, так як процес його виробництва трудомісткий і дуже тривалий.

Візуально кордован відрізняється від телячої шкіри, але не завжди різниця очевидна. Класичний кордован має виражений благородний блиск, але іноді зустрічаються варіанти без блиску або з мінімальним блиском. Розпізнати кордован, втім, можна по виду заломів і складок.

Заломи на туфлях з кордована зазвичай мають хвилеподібний характер.

Екзотичні шкіри

Туфлі і черевики з екзотичних шкір зустрічаються дуже рідко, а коштують дуже дорого. Набагато частіше магазини пропонують взуття з телячої і коров’ячої шкіри, на яку нанесений принт під змію, крокодила або ще якась тварина. Зустрічаються, зрозуміло, і речі зі шкірозамінника з аналогічними принтами. Як правило, коштують вони недорого, але вигляд у них залишає бажати багато кращого, так само як і термін служби.

Хороша крокодиляча шкіра відрізняється довговічністю, але коштує дуже дорого, а порівняно бюджетна, будучи все одно дорожче телячої, може бути вельми посередньою. Правда, при цьому, на відміну від деяких інших екзотичних шкір, крокодиляча шкіра виглядає більш-менш стримано, і деякі люди сприймають її як символ високого соціального статусу і престижу. У випадку з іншими екзотичними шкірами ситуація може йти по-іншому. Наприклад, як пише Майкл Антон, «помітна і яскрава шкіра ската і страуса годиться хіба що для ковбойських чобіт, а їх не слід поєднувати з костюмом навіть в Техасі».

Варто зауважити, що страусина шкіра взагалі виглядає невдало. Ретцель, описуючи її, зазначає, що зроблена зі страусиної шкіри пара взуття «може привернути загальну увагу, що підсилює скептицизм джентльмена» і додає: «Ми цілком могли б обійтися без цієї шкіри, оскільки її естетичні властивості як матеріалу для взуття невеликі; на жаль, вона занадто сильно нагадує дуже збільшену шкіру обскубаного курчати».

*На правах реклами