Авто

Електрокари Tesla знову можна буде заряджати безкоштовно

Tesla Supercharger

Компанія Tesla вирішила повторити експеримент з безкоштовною зарядкою: клієнтам в США і Канаді до кінця року дадуть бонус у вигляді 12 місяців безоплатного і безлімітного доступу до зарядних станцій Supercharger. Обмеження все ж є: в акції беруть участь тільки Model 3 і Model Y у всіх модифікаціях, крім базової Standard Range, які будуть куплені в період з 12 по 31 грудня 2020 року.

Аж до 2017 року всі власники електрокарів Tesla могли безкоштовно користуватися мережею фірмових зарядних станцій Supercharger. З 2017 року цей привілей прибрали – замість цього новим клієнтам почали видавати спеціальні карти на 400 кіловат-годин безкоштовної енергії, що еквівалентно приблизно одній тисячі миль пробігу (1600 кілометрів). З того моменту автовиробник неодноразово змінював умови користування фірмовими зарядками, то стимулюючи продажі старих машин, то залучаючи клієнтів до нових моделей.

Читайте також:  Пікап Tesla отримав гігантський «двірник»: передсерійний Cybertruck помітили на випробуваннях

Мета нинішньої кампанії – збільшити відвантаження електромобілів, щоб домогтися виконання цільового плану з продажу 500 тисяч примірників в 2020 році. За підсумками минулих трьох кварталів компанія відвантажила клієнтам 329,9 тисячі машин, таким чином, за четвертий квартал необхідно доставити ще 170 тисяч.

На сьогоднішній день кількість станцій Supercharger в США перевищила дві тисячі, причому деякі з них налічують по 40 зарядних стійок. У США електромобіль можна зарядити за тарифом 28 центів за кіловат-годину або від 13 до 26 центів за хвилину.

В кінці минулого року власники електрокарів Tesla зіткнулися з проблемою: через велику популярність «зелених» автомобілів в Каліфорнії на станціях Supercharger утворилися багатогодинні пробки. Справа в тому, що чим більше електромобілів одночасно підключені до розеток, тим повільніше швидкість зарядки на всій станції. Відповідно, час очікування збільшується, під’їжджають все нові і нові машини, і водіям доводиться займати чергу.

Читайте також:  Відео: один із найдоступніших електрокарів Європи провалив краш-тест

Джерело: Electrek.co