Технології

Створено портативний аналог трикодера з «Зоряного шляху»

iGenomics

У “Зоряному шляху” та інших фантастичних творах можна побачити просунуті гаджети, здатні в одну мить аналізувати різні об’єкти і визначати їх хімічний склад. Британська компанія Oxford Nanopore запевняє, що створила реальний аналог цих приладів, що дозволяє в домашніх умовах за допомогою смартфона проаналізувати геном будь-якої живої істоти.

Багато ток-шоу крутяться навколо сімейних скандалів. Наприклад, коли постає питання про те, хто ж все-таки батько дитини. Тепер же необов’язково ділитися проблемою з мільйонами глядачів або бігти в лабораторію: викрити дружину в зраді можна не виходячи з дому. Команда дослідників створила портативний компактний пристрій iGenomics, що дозволяє визначити батьківство.

Читайте також:  Електрокари BMW їздитимуть зі звуком, створеним Хансом Ціммером

Розроблений Oxford nanopore пристрій являє собою портативний секвенатор ДНК. Прилад настільки малий, що легко поміщається в кишеню. Для проведення аналізу його необхідно підключити до смартфону з встановленим додатком iGenomics. Поки що заявлена підтримка тільки iOS. Зібрані дані передаються на iPhone або iPad, де їх можна переглядати без доступу до Інтернету. Ця функція дозволяє проводити секвенування в найвіддаленіших куточках земної кулі.

Як приклад розробники показали, як за допомогою їх приладу можна буквально на ходу розшифрувати послідовність ДНК вірусних патогенів на зразок грипу або інших захворювань. У перспективі вони мають намір відправити пристрій на Міжнародну космічну станцію, що дозволить астронавтам проводити експерименти з аналізом ДНК біологічних об’єктів.

Читайте також:  3 месенджери, які збирають найменше даних про користувачів

За словами представників Oxford Nanopore, їх портативний аналізатор ДНК буде особливо корисний вченим, провідним польові дослідження тварин і рослин. Насправді варіантів його використання безліч. Наприклад, в домашніх умовах можна провести тест ДНК на батьківство і не тільки.

Джерело: biotechscope