Технології

Створено гель для друку їжі на 3D-принтері

3D принтер

Міжнародна група дослідників створила гелеподібні чорнила, які можна їсти. Це відкриває шлях до друку складних продуктів харчування за допомогою 3D-принтерів.

Технологія 3D-друку продуктів харчування не нова. В даний час вона сильно обмежена відсутністю відповідних чорнила, а існуючі методики дозволяють створювати прості форми, наприклад цукерки. Група дослідників з Франції та Бразилії повідомила про створення їстівних чорнила — гелю, що складається з крохмалю. У цьому випадку використовувалися насіння маніоки і пшениці.

Читайте також:  Інновація на ринку мобільних камер: Samsung готує сенсор камери для смартфонів на 200 Мп

Друк

Гелеві чорнила були створені з використанням методу барботування озону в суміш води і крохмалю. Тонка настройка температурного режиму і часу обробки привела до створення потрібної консистенції гелю. Дослідники стверджують, що при зміні цих параметрів можна отримати субстанцію, придатну для друку різних продуктів харчування.

Фінальною стадією виробництва стала сушка крохмалю, що дозволило отримати оптимальний по густоті гель. Вчені запевняють, що створення простої технології отримання харчових гелів для друку відкриє шлях виробництву складних продуктів на комерційних 3D-принтерах.

Джерело: slashgear