Фінанси

Як безбідно жити на одну зарплату

Гроші

Зарплата – дикий звір, якого необхідно приручити. Щоб він не тікав раніше, ніж ти встигаєш відчути його в своїх долонях, варто дотримуватися кількох важливих правил.

І все начебто добре: зарплату підвищили до бажаного рівня (хоча … коли її буває досить?), її видають в строк, ти обзавівся сучасними гаджетами. Але до кінця місяця ситуація стає сумною: доїдаєте останні запаси провізії, корм для вихованця купується дешевший і так далі. Кожен раз ти докоряєш собі: мовляв, ну чому не можна було відразу відкласти пару тисяч до получки ?! Переглядаєш, що купив: черговий щоденник, книгу, яку навряд чи будеш читати, шорти, хоча на дворі осінь – і думаєш: що ж я за кретин такий, зараз гроші припали б до речі.

Зайві гроші ніколи не зайві.

Ніл Гейман, англійський письменник-фантаст

Моментально виникає бажання змінити роботу, адже десь будуть платити більше, і тоді проблем виникнути не повинно. Але якщо вони вже у тебе є, справа зовсім не в роботі, а в тому, що ти не вмієш розраховувати бюджет так, щоб вистачило до кінця місяця на все найнеобхідніше. Ти розкидаєшся грошима, поки вони є, купуючи непотріб.

Як взяти себе в руки?

Кілька простих правил, виконувати які спочатку здається неможливим. Але з часом, поступово привчаючи себе до них, ти зрозумієш, що вони реально діють! Перевірено на власному досвіді. :)

Правило № 1. Роби основні витрати в день зарплати, в крайньому випадку – на наступний день.

Подумай, на що ти стабільно витрачаєш гроші кожен місяць? Склади список із зазначенням зразкових витрат. Виглядати він повинен приблизно так:

  • продукти, які можуть довго зберігатися в шафі / холодильнику / морозильнику – 1000 грн;
  • комунальні послуги – 1000 грн;
  • мобільний зв’язок та інтернет – 200 грн;
  • товари побутової хімії – 100 грн;
  • медикаменти – 150 грн.

Список, звичайно ж, може варіюватися, але основа характерна для більшості сімей. Як ти можеш помітити, це лише частина твого заробітку. Інша частина залишається. Запам’ятай: не варто заохочувати себе непотрібними покупками (наприклад, десятим чохлом на смартфон). В крайньому випадку, сходи в боулінг, кінотеатр або на каток.

Правило № 2. Перед походом до супермаркету склади перелік всього необхідного.

Повір, вже під час першого походу в «Ашан» ти помітиш, що менше уваги звертаєш на речі, які не вказані в списку покупок. Так можна скоротити витрати приблизно на 500 грн.

Правило № 3. Не ведісь на акції.

Досить купувати продукти і хімію тільки тому, що на них стоять червоні цінники або до них прикріплені привабливі пропозиції на кшталт «Третій безкоштовно» або «Другий за півціни». Ти ж і сам розумієш, що часто такі продукти просто залежуються в холодильнику і, по суті, ти їх просто викидаєш!

Правило № 4. Згадай про існування ринку.

Взимку в -20 ти не підеш туди, але влітку ринок – незамінне місце. По-перше, сюди привозять овочі та фрукти прямо з домашніх грядок, а значить, менше вірогідності наїстися хімікатів. По-друге, є можливість торгуватися, а отже, економити грошики! Не соромся питати, чи продадуть тобі картоплю на 5 грн дешевше, якщо ти береш 2 кілограми. Так роблять всі, продавці до цього звикли.

Правило № 5. Скарбничка – кращий друг.

Пам’ятаєш, в дитинстві були такі банки з прорізом в кришці? І керамічні скарбнички у вигляді всіляких звірів. Загалом, пора обзавестися коробочкою, в яку ти будеш відкладати 10-15% зарплати. Так ти забезпечиш себе заначкою на безгрошовий кінець місяця, якщо він все-таки буде безгрошовим, або відкладеш на велику покупку або навіть подорож. Тренуй силу волі!

Дружба з неприборканим звіром

Завдяки перерахованим правилам, ти перестанеш скаржитися друзям на те, що знову не вистачає грошей на заплановану гулянку. І до кінця місяця помітиш, що в холодильнику ще повно продуктів.

Полюби гроші, і тоді вони полюблять тебе!

Залишити коментар