Політика

Зеленський розповів про кліматичні амбіції Києва

Зеленський

В цьому році Україна особливо гостро відчула негативний вплив від зміни клімату, зазначив Володимир Зеленський.

Україна має амбітні кліматичні цілі, найбільш довгостроковою з котрих є досягнення вуглецевої нейтральності. Про це сказав президент Володимир Зеленський на Міжнародному саміті кліматичних амбіцій, який відбувся 12 грудня в онлайн-форматі, повідомляє прес-служба глави держави в неділю, 13 грудня.

“У цьому році в заході взяли участь понад 70 глав держав і урядів, які записали короткі відеозвернення з викладом “нових і амбітних” зобов’язань своїх держав щодо Паризької кліматичної угоди”, – йдеться в повідомленні прес-служби глави держави в неділю вранці.

У своєму відеозверненні Зеленський розповів, що в цьому році Україна особливо гостро відчула негативний вплив від зміни клімату: в низці регіонів тривала посуха знищила урожай, на сході країни відбулися масштабні лісові пожежі, а на заході – руйнівні паводки.

Читайте також:  У Кабміні планують змінити одного міністра - ЗМІ

“Кожен житель планети вже відчуває подих глобального потепління і зазнає втрат через пасивне ставлення до кліматичної політики”, – наголосив він.

За словами президента, Україна послідовно дотримується взятих на себе зобов’язань щодо ефективної імплементації Цілей сталого розвитку-2030 і міжнародних кліматичних угод.

“Готуючись до Конференції сторін Паризької угоди в Глазго, ми опрацьовуємо другий національно певний внесок. На цій основі ми розглядаємо мету щодо викидів парникових газів у 2030 році в усіх секторах економіки України в діапазоні від 36% до 42% в порівнянні з 1990 роком, то є скорочення на 58-64%”, – повідомив Зеленський.

Крім нових зобов’язань за Паризькою угодою, Україна також працює над удосконаленням механізмів державної фінансової підтримки кліматичної політики, зазначив він.

“Україна також прагне узгоджувати свою кліматичну політику і законодавство з Європейським зеленим курсом. Ми активізуємо співпрацю з ЄС в сферах енергоефективності, розвитку водневої енергетики і відновлюваних джерел енергії, справедливої ​​трансформації вугільного сектора і розвитку національної системи торгівлі квотами на викиди парникових газів”, – сказав президент.

Читайте також:  Шмигаль назвав способи зниження цін на газ

“Довгостроковою метою України є досягнення вуглецевої нейтральності. Будемо докладати зусиль, щоб максимально скоротити час досягнення цієї мети”, – додав він.

Також, за словами Зеленського, триває процес перегляду Енергетичної стратегії України, яка передбачає розвиток відновлюваної енергетики, поступову заміну викопних видів палива, зокрема вугілля.

“Ми почали підготовку рамкової стратегії адаптації до зміни клімату України до 2030 року. Документ буде координувати роботу різних органів влади на національному та місцевому рівнях. Україна є і залишатиметься одним з активних і відповідальних учасників глобального процесу боротьби зі зміною клімату та захисту навколишнього середовища” , – зауважив президент.

Міжнародний саміт кліматичних амбіцій (Climate Ambition Summit) – 2020 присвячений п’ятій річниці Паризької кліматичної угоди (2015) і підготовці до наступної кліматичної конференції ООН зі зміни клімату (СОР26), яка відбудеться в Глазго в листопаді 2021 року.

Читайте також:  Скандальне рішення КСУ: Антикорсуд закрив 15 справ

Головують на заході прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон, президент Франції Еммануель Макрон, прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте, президент Чилі Себастьян Піньєра і генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.

Згідно зі статтею 4 Паризької угоди, сторони повинні повідомляти про свої національно визначені вклади кожні п’ять років, вказуючи на прогрес в порівнянні з поточним вкладом, і відображати найбільш імовірні амбіції і відповідні можливості в світлі національних обставин. Відповідно до першого національно певного внеску України до Паризької угоди, країна взяла на себе зобов’язання не перевищити 60% в 2030 році від рівня викидів парникових газів в 1990 році (або скорочення на 40% з 1990 року без урахування сектора “Землекористування, зміни в землекористуванні та лісове господарство”).