Авто

Шини майбутнього: концептуальна розробка Michelin

Michelin tyres

Пару років тому на конференції Michelin Movin’On в Монреалі був представлений концепт незвичайної технології: шини з перероблених матеріалів, на яких можна друкувати будь-який малюнок.

На минулій конференції Michelin Movin’on в Монреалі компанія Michelin представила своє бачення того, що будуть представляти собою автомобільні шини через кілька десятиліть.

Vision – це органічна, безповітряна шина, вірніше, її концепт. За словами інженерів, вона буде виготовлена з біорозкладаних матеріалів, таких як натуральний каучук, папір, бляшані банки, деревні, пластикові та електронні відходи, а також інших предметів і речовин, що підлягають вторинній переробці. Це зроблено для того, щоб звести до мінімуму вплив на навколишнє середовище.

Читайте також:  Tesla Model S обійшла конкурента по одній з головних характеристик

Одна з найбільш значущих потенційних функцій шин майбутнього – це здатність до “перезарядки”. На практиці це означає, що вам не доведеться купувати літній і зимовий комплекти, ви просто можете надрукувати на самій шині необхідний малюнок за допомогою 3D-принтера.

Звичайно, це вимагатиме створення спеціальної інфраструктури, і виконавчий віце-президент Michelin з досліджень і розробок Террі Геттіс запевняє, що шини вийдуть на ринок не раніше, ніж через 10 років. За умови, звичайно, що подібна технологія коли-небудь і справді з’явиться у продажу.