Наука

Встановлено новий рекорд ефективності сонячних елементів

Сонячний елемент

Довгий час кремнієві сонячні елементи володіли недосяжним для будь-яких інших матеріалів коефіцієнтом ефективності. Рекордного показника вдалося досягти німецьким вченим: вони домоглися 30% ККД за рахунок використання рідкісного матеріалу перовскиту.

Ефективність кремнієвих сонячних елементів не перевищує 20%. Перовскит ж з’явився на ринку не більше десяти років тому і відразу ж виявився вкрай перспективним. Однак і його межа ККД коливається в районі 20%.

Як з’ясувалося, можна домогтися набагато більш високих результатів шляхом об’єднання цих двох матеріалів. Якщо ще п’ять років тому тандем кремнію і перовскиту мав ефективність 13,7%, то вже два роки тому він досяг 25,2%.

Читайте також:  У пшениці поряд з Чорнобилем виявлений небезпечний рівень радіоактивних ізотопів

Команді вчених з Helmholtz-Zentrum Berlin (HZB) вдалося домогтися вражаючого показника в 29,15%, що зовсім недалеко від теоретичної межі в 35%.

Сонячний елемент

Лабораторний зразок кремнієво – перовскітного елемента

Дослідники пояснюють, що перовскіт і кремній поглинають світло з різною довжиною хвилі. Перший найкраще сприймає зелене і синє світло, а другий в основному фокусується на червоній і інфрачервоній частинах спектра. Баланс між компонентами цих матеріалів і дозволив домогтися настільки вражаючих результатів.

Перший прототип має розмір всього 1 см2, але дослідники впевнені, що його легко масштабувати з метою комерційного використання.

Джерело: NewAtlas