Технології

Роботи-пилососи «підслуховують» власників

Робот-пилосос

Виявилося, що начебто невинна побутова електроніка може використовуватися зловмисниками.

Роботизовані пилососи буквально з кожним місяцем знаходять всю велику популярність. Але, як з’ясували фахівці Національного університету Сінгапуру спільно з колегами з Мерілендського університету, цей вид побутової техніки може використовуватися зловмисниками для отримання доступу до розмов власників.

Проблема полягає в лідарах, які допомагають роботам-пилососам орієнтуватися в просторі і не натикатися на предмети інтер’єру. Промінь лазера здатний зчитувати вібрації, зберігаючи всю амплітуду коливань вібруючого предмета. Таким чином в пам’яті роботизованого пилососа можуть виявлятися вібрації мембран динаміків, що стоять в приміщенні, а оскільки багато мембран досить чутливі, щоб коливатися навіть від звуку голосу говорить поруч людини, то і розмови здатні опинитися в пам’яті пилососів.

Читайте також:  Як Boeing підняв в повітря кораблі повстанців з «Зоряних Воєн»

Для перевірки своєї гіпотези вчені використовували стандартний робот-пилосос Xiaomi Roborock, який працював в приміщенні, де відтворювалися Музичні кліпи, а людина вимовляв вголос цифри. За підсумками експерименту були отримані близько 19 годин запису — їх розшифрували за допомогою створеної програми LidarPhone, що включає в себе штучний інтелект і алгоритми очищення запису від сторонніх шумів.

З’ясувалося, що за зробленою роботизованим пилососом записи з точністю до 91% можна розпізнати озвучені людиною цифри, а також ідентифікувати кліпи, які йшли в приміщенні. Як зазначають автори роботи, результати якої були оприлюднені на конференції SenSys20, отриманих відомостей достатньо для того, щоб зібрати компромат на власників роботів-пилососів і отримати інформацію для викрадення грошових коштів.

Читайте також:  Штучний інтелект вперше замінив пілота бойового літака

Вчені порекомендували власникам роботизованих пилососів не підключати їх до Інтернету, а розробникам лідарів для подібної побутової техніки порадили скорегувати алгоритм роботи, щоб унеможливити запис розмов або як мінімум ускладнити їх розшифровку.

Джерело: dl.acm.org