Авто

Tesla зупинила будівництво заводу через ящірок і змій

Gigafactory

Компанії Tesla довелося призупинити будівництво першого європейського заводу, Gigafactory Berlin-Brandenburg. Причиною стала місцева фауна, а саме ящірки і змії, популяції яких загрожує розгорнулася будівництво. Екоактивістам вдалося домогтися тимчасової судової заборони на вирубку лісу, повідомляє The Guardian.

Судовий процес проти Tesla ініціювали дві природоохоронні організації Німеччини “Зелена ліга Бранденбурга” і асоціація з охорони ландшафту і біорізноманіття Баварії. Вони зажадали заборонити американському виробнику продовжувати вирубку 83 гектарів хвойного лісу в Грюнхайді на південь від Берліна. Цього тижня адміністративний суд Франкфурта-на-Одері виніс рішення, що “накладає тимчасову зупинку на розчищення” до кінця розгляду справи.

Читайте також:  Електромобіль Tesla відмовився заряджатися за 30-градусного морозу

У позові проти Tesla активісти вказали, що знищення лісового масиву може привести до руйнування місць проживання і загибелі охоронюваних тварин – звичайних ящірок і змій-мідянок. Крім цього, за словами позивачів, будівельна техніка може потурбувати інших лісових мешканців під час зимової сплячки, а розкопка землі призведе до проблем з водопостачанням.

Боротьба екологів і місцевих жителів з Tesla триває з початку нинішнього року. У лютому Вищий адміністративний суд Берліна і Бранденбурга скасував перший позов і дозволив виробнику електрокарів вирубувати ліс, заявивши, що у Tesla є необхідні підстави для виконання робіт з підготовки території до будівництва. Але дозвіл лише тимчасовий: коли буде винесено остаточне рішення у справі, поки невідомо.

Читайте також:  Tesla відкликає майже 10 000 електрокарів Model X і Model Y через брак

Раніше глава Tesla Ілон Маск пообіцяв висадити в околицях підприємства в три рази більше дерев, ніж доведеться знищити. Однак конфлікти з екологами – не єдина проблема, з якою зіткнулася Tesla: у січні на будівельному майданчику виявили 25 бомб часів Другої світової війни.

За планами американської компанії, четверта за рахунком Гігафабрика запрацює вже наступного року. Щорічно з конвеєрів заводу сходитимуть до півмільйона седанів Model 3 і кросоверів Model Y. минулого тижня Tesla дозволили установку обладнання у вже добудованому фарбувальному цеху.