Технології

Китайці розбили злітний модуль об поверхню Місяця

Супермісяць

Злітний модуль китайської місячної місії «Чан’е-5» закінчив свою роботу і після відстиковки від службового модуля був вщент розбитий об поверхню природного супутника Землі.

Після того, як злітний модуль місячної місії «Чан’е-5» успішно виконав своє призначення, китайці відстикували його від службового модуля і розбили об поверхню Місяця.

Це було навмисним і контрольованим знищенням-таке рішення було прийнято, щоб не забруднювати навколомісячну орбіту зайвим космічним сміттям. Через кілька днів службовий модуль відправиться до землі з капсулою, що повертається, з місячним грунтом на борту.

Читайте також:  Мат-фільтр PS5 бачить лайку там, де її немає і в помині

Завданням злітного модуля “Чан’е-5”, що стартував з місяця 3 грудня 2020 року, стала доставка двох кілограмів місячної породи і реголіту, зібраних раніше посадковим модулем, на навколомісячну орбіту, де 6 грудня він зістикувався зі службовим модулем.

За кілька годин модулі виконали перевантаження контейнера з пробами в капсулу, що повертається на Землю, після чого злітний модуль зі стикувальним адаптером відокремився від службового.

Незважаючи на те, що у злітного модуля ще залишався запас палива, китайські фахівці вирішили не продовжувати йому термін служби і відправили на борт модуля команди для керованого відомості з орбіти.

Незабаром злітний модуль зіткнувся з поверхнею Місяця в точці з координатами 0 градусів довготи і 30 градусів південної широти, що відповідає області між кратерами Регіомонтан і Вальтер, розташованими в Південній гористій місцевості на видимій стороні Місяця.

Читайте також:  Нова зарядка HUAWEI на 135 Вт підійде для смартфонів і ноутбуків

На відстані близько 5000 кілометрів від Землі капсула, що повертається відокремиться від орбітального модуля, а її посадка буде здійснюватися по траєкторії з подвійним зануренням в атмосферу: під час першого входу вона погасить швидкість, після чого вийде з атмосфери Землі по еліптичній орбіті, а потім знову увійде в неї і здійснить м’яку посадку в автономному районі Внутрішня Монголія на півночі КНР.