Гроші

Як взяти фінанси під контроль

Щоб навчитися правильно поводитися з грошима, не потрібно освоювати ніяких хитрих трюків. Досить слідувати простим правилам, описаним в цій статті.

Чому люди так люблять ускладнювати прості за своєю суттю речі? Напевно, це частина нашої натури. Нам здається, що ми постійно себе обмежуємо, і при цьому ми аніскільки не контролюємо свої витрати. Ми намагаємося слідувати якимось корисним порадам, хоча на ділі їх користь вельми сумнівна. Так до чого ці зайві розмови? Ось 6 по-справжньому дієвих порад, які допоможуть вам витрачати гроші розумно.

1. Слідкуйте за своїми грошима

Навчіться педантично стежити за всіма своїми доходами і витратами. Ви повинні знати, звідки приходять гроші, в якій кількості, на що вони витрачаються. Якщо ви не опануєте цим мистецтвом, ви ніколи не навчитеся грамотно вести бюджет і не зможете зробити ніяких накопичень.

2. Витрачайте менше, ніж можете собі дозволити

Добре, якщо ви навчитеся жити відповідно до достатків. Але краще піти далі. Якщо ви почнете витрачати ще менше, ніж можете собі дозволити, ефект не змусить себе чекати. Ви зможете відкласти зекономлені гроші або покласти їх на рахунок у банку. Ці гроші стануть основою вашого майбутнього матеріального благополуччя.

3. Не плутайте витрати з вкладеннями

Часом здається, що це одне і те ж. Але на ділі між звичайними витратами і вкладеннями є принципова різниця.

Вкладення – це ті грошові витрати, в результаті яких ви отримуєте якусь конкретну вигоду (професійні курси, придбання акцій) При звичайних витратах ваші гроші йдуть на те, що через короткий час втратить свою цінність і, відповідно, не принесе вам ніякої користі (обіди в кафе або нове літнє плаття).

Розумний контроль над фінансами не має на увазі того, що ви завжди будете надавати перевагу звичайним витратам вкладення. Витрати – це частина нашого життя. Ви просто повинні розуміти, як правильно розставити пріоритети, щоб змусити ваші доходи працювати на вас.

4. Платіть за якість

Щоб навчитися витрачати гроші розумно, не обов’язково завжди зупиняти свій вибір на більш дешевих товарах або послугах. Замість цього проаналізуйте, на що дійсно варто витратити гроші. Іноді в результаті цього аналізу ви будете вибирати більш дорогу, але при цьому якісну річ.

Часом у кожного з нас виникає спокуса придбати дешеве взуття, але якщо через пару місяців вам доведеться замінити його на нову пару, то ви не заощадите ні копійки. Краще візьміть черевики дорожче, яких вам вистачить на два або три роки. Не забувайте: скупий платить двічі.

5. Уникайте кредитів

Відсотки по кредиту – це плата за те, що ви намагаєтеся жити невідповідно до своїх достатків. Так, є ситуації, в яких кредит дійсно рятує становище справ. Але ви можете легко впасти в залежність від постійних позик. Наслідки дуже сумні для вашого гаманця. А з ідеєю навчитися контролювати своє матеріальне становище вам взагалі доведеться попрощатися.

6. Не плутайте бажання з реальними потребами

Сучасна реклама схиляє вас до зворотного. Це ціла індустрія, фабрики потреби. Але насправді нам потрібно не так вже й багато. В основному це їжа, безпечне житло і можливість підтримки здоров’я.

А як же цей, що працює на сонячних батареях, запашний лавандою і керований за допомогою телефону пересувний котячий лоток? Яке ж жалюгідне існування ви будете тягнути без цієї життєво необхідної штуковини!

Насправді наведена в цій статті інформація – це не суперпоради для досягнення матеріального благополуччя, а просто опис банальних принципів, яким повинен слідувати будь-яка фінансово грамотна людина. Сумний факт: те, що раніше було нормою, зараз сприймається як значні обмеження. Можливо, варто взяти приклад з представників старшого покоління і навчитися керуватися здоровим глуздом. Тоді ви дійсно зможете взяти свої фінанси під контроль.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *