Технології

Uber продав підрозділ літаючих таксі американському стартапу

Uber

Uber оголосив про те, що продає свій підрозділ Uber Elevate американській компанії Joby Aviation. В рамках угоди IT-гігант також інвестує близько 75 мільйонів доларів в утворену компанію.

Компанія Joby Aviation, що розробляє власний повністю електричний пасажирський літак вертикального зльоту і посадки (eVTOL), погодилася придбати підрозділ літаючих автомобілів Uber Elevate.

Сума угоди, про яку повідомила Joby Aviation, не розкривається.

У рамках цієї Угоди Uber погодилася інвестувати в Joby 75 мільйонів доларів. У січні 2020 року американський IT-гігант вклав у стартап 50 мільйонів доларів. Обидві компанії також домовилися об’єднати свої сервіси, щоб клієнти в майбутньому могли легко замовити як наземний, так і повітряний транспорт.

Читайте також:  LG представила домашні накопичувачі енергії великого об'єму

Новина з’явилася буквально через день після того , як стало відомо, що Uber продає свій автономний автомобіль стартапу з Кремнієвої долини Aurora, який розробляє власну технологію безпілотних автомобілів.

Як і у випадку з Joby, Uber інвестував в Aurora значну суму. Таким чином компанія сигналізує, що, незважаючи на своє рішення відійти від будь-якої прямої участі в проекті, її інтерес до технології зберігається.

Така передача своїх проектів на аутсорсинг дозволить Uber, яка останнім часом стикалася з фінансовими та управлінськими труднощами, знизити операційні витрати і забезпечити перспективним проектам поштовх до розвитку.