Авто

Електромобілі з великим запасом ходу небезпечні для здоров’я людей – дослідження

Hummer EV

Електромобілі з великим запасом ходу здебільшого вважчі, ніж їхні бензинові та дизельні аналоги, а це значить, що вони викидають більше дрібних зважених часток, які утворюються внаслідок тертя гальм і шин під час уповільнення чи зупинки. Зі свого боку ці частки небезпечні для органів дихання людини.

Таких висновків у своєму дослідженні дійшла міжнародна Організація економічного співробітництва та розвитку (Organisation for Economic Co-operation and Development, скорочено – OECD), пише Treehugger.

Читайте також:  Mercedes-Benz V-Class перетворили в важкий броньовик

Як заявляють його автори, шкідливий дрібний пил у вигляді частинок PM2,5 та PM10 утворюється під час зносу коліс і гальмівної системи у будь-якого автомобіля, але в разі з електромобілями він виділяється відчутно інтенсивніше.

І це безпосередньо пов’язано саме з підвищеною вагою електрокарів через тягову батарею: для порівняння, Volkswagen Golf 8 в базовій версії важить близько 1300 кг, а електричний ID.3 – 1600 кг. Будь-яку з цих мас потрібно зупинити, однак через те, що електрокар важчий, у нього більше тертя між шиною і дорогою, отже, у разі зносу комплектувальних збільшуються викиди дрібних частинок.

Читайте також:  Американці стали палити більше палива через позашляховики і пікапи

У дослідженні наголошується, що електромобілі викидають на 9% менше часток PM10, але з більш небезпечними для здоров’я PM2,5 ситуація змінюється. Машини із запасом ходу до 160 км (а таких небагато) виділяють на 13% менше частинок, ніж бензинові та дизельні моделі, але автомобілі з пробігом близько 480 км викидають цих часток на 8% більше.

Відзначимо, що PM2,5 і PM10 є тонкодисперсними частками (по суті, дуже дрібним пилом), які містяться в абсолютно будь-якому повітряному просторі, але найбільше їхня наявність спостерігається у великих містах.

Серед іншого, такі частинки утворюються саме в разі зносу шин: покришки стираються в дрібну крихту під час тертя, яка спочатку осідає на асфальті, а потім піднімається в повітря. Вважається, що частки PM2,5 і PM10 призводять до низки проблем зі здоров’ям – від розвитку бактеріальних і грибкових інфекцій до фіброзу та раку.