Суспільство

ООН заявила про рекордну кількість біженців у світі

Біженці

Пандемія коронавірусу створила додаткові труднощі для людей, які вимушено залишили рідні місця, зазначили в ООН.

Кількість біженців в світі збільшилася в 2020 році і перевищила 80 млн осіб, що стало новим рекордом. Такі дані оприлюднені в щорічній доповіді управління верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ) Глобальні тенденції в середу, 9 грудня.

“За оцінками УВКБ, кількість вимушено переміщених осіб у світі перевищила в середині поточного року 80 млн”, – зазначають у відомстві.

Читайте також:  Степанов назвав терміни перших постачань вакцини від COVID-19 в Україну

При цьому зазначено, що на початку цього року у світі налічувалося близько 79,5 млн людей, які вимушено залишили свої будинки внаслідок переслідувань, конфліктів і порушень прав людини. Сюди входять 45,7 млн ​​внутрішньо переміщених осіб, 29,6 млн біженців і 4,2 ​​млн прохачів притулку. Насильство в низці країн і регіонів, включаючи Сирію, Демократичну Республіку Конго, Сомалі та Ємен, призвело до нових переміщень населення, зазначають експерти.

Пандемія коронавірусу створила додаткові труднощі для людей, які вимушено залишили рідні місця, вказує в УВКБ. У розпал пандемії в квітні 168 країн повністю або частково закрили свої кордони. При цьому 90 держав не зробили жодних винятків для тих, хто шукає притулку. За перші шість місяців 2020 року на батьківщину повернулися на 22% менше біженців, ніж за той же період минулого року, а кількість заявок на надання притулку скоротилася на третину.

Читайте також:  В Україні знову рекорд госпіталізацій з COVID-19

Згідно з наявними в УВКБ відомостями з 79 країн, станом на середину 2020 року в світі налічувалося 4,2 млн осіб без громадянства.

Джерело: Кореспондент