Політика

У ТКГ назвали подальші кроки щодо Донбасу

Державна прикордонна служба

Українська делегація на переговорах підвела підсумки року від дня паризького саміту нормандської четвірки.

Українська делегація в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу озвучила подальші кроки врегулювання конфлікту. Вони опубліковані в середу, 9 грудня, на сторінці делегації в телеграм.

Так, Київ планує далі займатися:

  • звільненням утримуваних осіб,
  • забезпеченням повного і безумовного допуску міжнародних організацій, перш за все Міжнародного комітету Червоного хреста, до всіх утримуваних,
  • відкриттям і належним функціонуванням пунктів пропуску через лінію розмежування,
  • виконанням безпеки умов (розмінування, розведення військ),
  • продовженням обговорення робочих пропозицій України щодо виконання політичних аспектів Загальних узгоджених висновків Паризького саміту від 9 грудня 2019 року.
Читайте також:  У монобільшості Ради залишилося 211 нардепів - КВУ

Також у ТКГ нагадали, що за рік з дня саміту вдалося домовитися про суттєве зменшення кількості жертв і руйнувань на Донбасі. Були проведені обміни утримуваними особами.

“Українська сторона внесла важливі ініціативи щодо подальшого розведення сил і засобів та продовження процесу розмінування і здійснила інші практичні кроки з метою забезпечення сталої безпеки середовища і поліпшення загальної гуманітарної ситуації в зоні конфлікту”, – йдеться в повідомленні.

Крім того, українська делегація подякувала Францію і Німеччину, а також ОБСЄ за активне посередництво у врегулюванні конфлікту на Донбасі, а також звернулися до Росії.

“Закликаємо Російську Федерацію вжити всіх належних заходів для продовження роботи згаданих форматів для виконання всіх рішень, прийнятих на рівні лідерів чотирьох країн, а також здійснити реальні кроки щодо врегулювання збройного конфлікту на основі норм і принципів міжнародного права, поваги державного суверенітету і територіальної цілісності України”, – йдеться в заяві.