Авто

На ринок вийшов електромобіль, який «можна не заряджати»

Aptera

Електромобільні компанія Aptera Motors, яка була закрита в 2011 році, але зараз знову повернулася на ринок, почала прийом замовлень на свій триколісний електромобіль, оснащений сонячною батареєю. За словами Aptera Motors, теоретично цю «машину ніколи не потрібно заряджати».

Розробкою самого енергоефективного автомобіля в світі компанія займається з 2009 року. На жаль, перші спроби обернулися для фірми банкрутством, але засновники Aptera Motors не здалися! Провівши ретельну роботу над помилками, Aptera Motors все-таки змогла представити світу своє дітище — автомобіль Aptera.

Читайте також:  Розкрита зовнішність великого кросовера Geely на платформі Tugella

Aptera представлена в двох комплектаціях: Paradigm і Paradigm Plus. Дах і капот обох моделей покриті сонячними панелями, що забезпечує запас ходу до 72 кілометрів на день при сонячній погоді! Засновники Aptera Motors відзначають, що деякі люди мало пересуваються по місту, а значить і заряджати автомобіль їм не доведеться.

Незвичайний дизайн Aptera, особливо форма кузова, забезпечує коефіцієнт аеродинамічного опору в 0,13 і дозволяє розганятися з 0 до 100 кілометрів на годину практично за 5,5 секунди (в передньопривідній версії, 3,5 секунди в повнопривідній).

Попереднє замовлення можна було оформити на сайті Aptera Motors, зробивши внесок в 100 доларів, проте на даний момент передпродажі закрилися. Вартість моделей варіюється від 25 900 до 46 900 доларів в залежності від версії і комплектації. Початок поставок заплановано на 2021 рік.