Технології

У Польщі дорожні знаки стануть «розумними»

Розумні дорожні знаки

Зовсім скоро в Польщі будуть встановлені «розумні» дорожні знаки, які оснащені безліччю датчиків для моніторингу руху та попередження водіїв про небезпеку на дорозі попереду.

Свій початок проект бере в 2017 році. Через три роки розробок вчені вже були готові розгорнути свою “розумну” систему INZNAK на дорогах країни на початку 2020 року, проте пандемія сильно підкосила їх плани.

Зараз автори проекту сподіваються почати роботи по установці найближчим часом.

Читайте також:  Google поліпшить швидкість роботи нової версії Chrome

“Розумні” дорожні знаки будуть відстежувати обсяг руху на дорогах і попереджати водіїв в режимі реального часу про пробки або аварії попереду на дорозі, використовуючи кілька видів радарів, включаючи акустичний датчик швидкості( AVS), який контролює швидкість руху. AVS зчитує відбиті звукові хвилі і обчислює трафік на певній ділянці автомагістралі, ця інформація потім передається водієві.

Розумні дорожні знаки також оснащені вбудованим радаром Доплера, він дозволяє вимірювати швидкість не тільки машин, але і газоподібних, рідких і сипучих середовищ. На сьогоднішній день така технологія широко використовуються для вимірювання швидкості автомобіля, наприклад, в поліцейських радарах. В інтелектуальній системі дорожніх знаків Радар Доплера також відстежуватиме швидкість машин, але його головна функція – попередження про опади на дорозі попереду.

Читайте також:  Універсальний месенджер Google отримає корисну функцію

Коли INZNAK буде розгорнута, знаки системи будуть “спілкуватися” з проїжджаючими машинами за допомогою технології Vehicle-to-everything (V2X). Ця форма зв’язку дозволяє передавати інформацію швидко рухомим об’єктам, якщо у них включений Bluetooth.