Технології

Корейські інженери розробили матеріал, який зробить військових невидимими

Маскувальний костюм

Згідно з новим дослідженням, вчені з Південної Кореї розробили новий вид маскувальної «шкіри», яка дозволить військовим зливатися з навколишнім середовищем. Цей матеріал ховає людини не тільки від звичайних камер, але і від інфрачервоних камер нічного бачення.

Матеріал, описаний в журналі Advanced Functional Materials, складається з “пікселів”, які містять термохромні рідкі кристали, здатні змінювати колір.

Матеріал також реагує на температуру навколишнього середовища – він здатний охолоджуватися або нагріватися, щоб «ховатися» від тепловізійних камер.

Читайте також:  Samsung вперше обжене Qualcomm: Exynos 2100 перевершує по продуктивності Snapdragon 888 в тесті бенчмарка

В експерименті дослідницька група продемонструвала роботу “шкіри” за допомогою пластиру, наклеєного на кисть руки. Руку поміщали на різні фони і піддавали впливу різних температур. Наприклад, на синьому тлі, матеріал також брав синій окрас.

Незважаючи на це вражаюче досягнення, дослідницькій групі належить ще багато роботи. Дослідники хочуть, щоб технологія самостійно реагувала на навколишній колір і відповідно змінювалася.

В даний час дані, що дозволяють змінити колір, вводяться вручну за допомогою програми, але команда вже близька до рішення.

У найближчому майбутньому дослідники планують продемонструвати роботу більших ділянок “шкіри”. Вчені також розробляють більш ефективні джерела живлення, які дозволять військовим використовувати маскуючу технологію в екстремальних умовах, наприклад в Арктиці або пустелі.