Кейси

Чим відрізняється підприємець від найманого працівника

Підприємець

Коли ми чуємо слово підприємець чи бізнесмен, то уявляємо собі вольову, активну, видатну особистість, якій є чим поділитися зі світом. Найчастіше так воно і є. Адже успішний бізнес здатний побудувати тільки сильна і цілеспрямована людина. Але також часто ми бачимо досить енергійних і непересічних людей, які відмінно себе почувають будучи найманими працівниками. Чому ж вони не прагнуть створити щось нове і вирватися з пут зарплатної схеми? Причин тому може бути багато, у кожного своя історія.

Підприємець

За даними проведеного компанією Global Entrepreneurship Monitor дослідження, в США всього 13% населення є приватними підприємцями. Відповідно майже все інше працездатне населення – наймані співробітники. Цікаво зрозуміти, з яких причин кожен з нас вибирає куди звернути на розвилці між власною справою і роботою в підпорядкуванні. Чи є особливі якості, які змушують людину рухатися в тому чи іншому напрямку.

Що відрізняє підприємця від найманого працівника? Очевидно, що це не тільки прагнення до грошей, так як топ-менеджмент великих компаній і вузькі фахівці своїх галузей часом заробляють більше, ніж власники невеликих бізнесів. Куди більш значущою відмінністю підприємця є готовність брати на себе відповідальність. Безперечно, така якість як відповідальність притаманні і необхідні всім професіоналам своєї справи, незалежно від того на кого вони працюють. Але є різниця між почуттям відповідальності і бажанням нести відповідальність за всі рішення на себе. Будь-який власник власного бізнесу змушений нести відповідальність за абсолютно всі процеси, які відбуваються в компанії і за всі рішення, які приймаються, як ним самим, так і його підлеглими. У підсумку в разі успіху або невдачі всі плоди буде пожинати він, власник, автор ідеї, призвідник, якщо хочете, а його співробітники максимум отримають надбавку до зарплати або відправляться на пошуки нової роботи.

Читайте також:  Як різати витрати під час спаду економіки

Другим і не менш важливим аспектом, який виділяє підприємця з натовпу найманих працівників є наявність ідеї. Адже будь-який бізнес починається задовго до першого офіційного робочого дня його співробітників. Спочатку у підприємця зароджується ідея, яку він згодом береться реалізувати. Він вкладає свій час і капітал у втілення ідеї в життя. Співробітники ж приходять в готову структуру, безумовно також вносячи свою лепту, адже будь-який бізнес в підсумку роблять люди і хороша команда професіоналів.

Третя важлива відмінність підприємця від найманого працівника – здатність вникати у всі сфери діяльності підприємства. Справжній власник бізнесу змушений розбиратися у всьому, що відбувається в його компанії. Немає необхідності заглиблюватися в усі процеси на рівні вузького спеціаліста, але мати загальне уявлення про те як працює кожен відділ, і яку роботу виконують співробітники, підприємець зобов’язаний. Зрештою саме він приймає ті рішення, які впливають на діяльність кожного відділу, навіть самого незначного. У той же час наймані співробітники можуть дозволити собі сфокусуватися тільки на своїх прямих обов’язках і вдосконалюватися лише у своїй сфері.

найманий працівник

Четвертою відмінністю підприємця від найманого працівника є прагнення до фінансової свободи. І справа навіть не в сумі грошей, яку власник бізнесу кладе собі в кишеню кожного місяця, справа в те, що він отримує рівно стільки, скільки заслуговує і може сам впливати на власний заробіток. Він розуміє, що якщо він цього місяця дасть слабину і не буде працювати на повну силу, то в підсумку його заробіток знизиться. Він усвідомлено приймає рішення працювати на повну і віддаватися справі, або розслабитися і пустити справу на самоплив. Найманий працівник же дорожить фінансовими гарантіями. Він має повне право вимагати свою стабільну заробітну плату навіть у самі неприбуткові для компанії місяці. Він може дозволити собі спати спокійно і не турбуватися про завтрашній день, а якщо підприємство зазнає краху, він зможе знайти інше таке ж, і знову забезпечить себе щомісячною платнею. Підприємець же, у разі невдачі, буде змушений почати все з нуля. Йому доведеться шукати нову ідею і заново розробляти весь процес створення, з усіма його труднощами і перешкодами на шляху. У цьому випадку його перебування без фінансових надходжень може виявитися куди більш тривалим, ніж пошуки роботи для найманого працівника.

Читайте також:  У що облицьований успішний бізнес

Ми розглянули лише основні відмінні риси підприємців від найманих співробітників. Більшість з перерахованих рис не є вродженими, і можуть бути напрацьовані в процесі розвитку особистості. Дослідження показали, що чим різноманітніший у людини досвід роботи, тим більше ймовірно, що в майбутньому він вирішить займатися власною справою. Чи означає це, що готовність заснувати свій бізнес приходить у міру розширення кругозору особистості у сфері професійної діяльності? У такому випадку готовність стати підприємцем – це не що інше, як зрілість і певна впевненість у власних знаннях і уміннях.

Залишити коментар