Технології

Аналітики назвали найпопулярнішу операційну систему для розумних телевізорів

Smart TV

На ринку розумних телевізорів представлені сотні пристроїв, що працюють під управлінням самих різних програмних платформ — від Android TV до спеціалізованих збірок на базі Linux-прошивок.

Аналітичне агентство Strategy Analytics опублікувало результати дослідження популярності таких операційних систем – і на першому місці виявилося зовсім не дітище Google.

Найчастіше виробники розумних телевізорів в якості ОС вибирають або Android TV, або Tizen OS, засновану на Linux, або віддають перевагу ПО Від Roku або Amazon. У зв’язку з тим, що Samsung вдалося істотно підняти темпи продажів власних пристроїв в третьому кварталі 2020 року, Tizen OS наростила свою частку ринку до 12,5% і посіла перше місце в рейтингу популярності.

Читайте також:  Слух: нові версії Android будуть оновлюватися через Google Play

Всього за третій квартал 2021 року Samsung реалізувала 11,8 мільйона розумних телевізорів. Під управлінням Tizen OS зараз працює близько 155 мільйонів пристроїв — на 23% більше, ніж минулого року. При цьому LG WebOS, Sony PS, Roku TV OS, Amazon Fire TV OS і Google Android TV істотно відстають від південнокорейського гіганта.

З чуток, Samsung також планує почати монетизації операційки Tisen OS, але деталей про майбутні зміни в роботі платформи інсайдери не повідомляють.

Джерело: techradar